IWC slaví 70 let od vydání Malého prince

Publikováno: 13.11.2013 17:01 | Jiří Hofbauer

A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.

Malý princ, Antoine de Saint-Exupéry

Hodinářský gigant IWC spolupracuje s dědici spisovatele Antoine de Saint-Exupéry od roku 2006. za tu dobu vytvořili již několik edicí nesoucí odkaz francouzského spisovatele. Část výtěžku z prodeje hodinek speciální edice vždy putuje na konto charitativní organitace Antoine de Saint-Exupéry Youth Foundation.

Antoine

Zdroj: IWC

A tento je to přesně 70 let od vydání prvního výtisku knihy Le Petit Prince tedy Malý princ, který patří k autorovým vrcholným dílům a dnes se řadí ke stěžejním dílům světové literatury, značka vytvořila limitovanou edici hodinek IWC Le Petit Prince 70th Anniversary Watch Collection. Protože sám de Saint-Exupéry nebyl jen spisovatel, ale i pilot vznikla speciální edice právě modelů Big Pilot's Watch Perpetual Calendar a Pilot’s Watch Mark XVII.

U decentnějšího stříbrného modelu Pilot’s Watch Mark XVII je postava Malého prince schována na krytu strojku. Zlatá verze vám nabídne pohled na Malého prince stojícího na planetce B612, která se objeví každý měsíc během úplňku.

Pokud jste nedokážete odolat kvalitním časomírám a současně se nemůžete nabažit Malého prince nepouštějte uzdu své kreditní kartě.

Stříbrné hodinky Mark XVII budou vyrobeny v omezeném počtu tisíc kusů a cena je stanovena na $ 5,400. Zlatých pilotek bude ještě méně – jen 270 kusů za cenu $ 51,200.

iwc-le-petit-prince-70th-anniversary-watch-collection-3

Zdroj: IWC

iwc-le-petit-prince-70th-anniversary-watch-collection-2

Zdroj: IWC
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!