Jack umí být i Gentleman

Publikováno: 22.11.2012 08:57 | Jiří Hofbauer

Dobré jméno, elegantní vzhled, charakteristická chuť a prestiž. Kdo by si nechtěl občas zpříjemnit život s takovým společníkem. Navíc, když je to dokonalý gentleman.

1

Zdroj: getraenke-treitz.de

Gentleman Jack je hrdým členem rozsáhlé rodiny tennesseeských whiskey. Stejně jako klasický Old No.7 pozvolna kapku po kapce prochází tři metry vysokou vrstvou dřevěného uhlí z javoru cukrového a následně uskladněn v nových sudech z dubu amerického. Pro tvorbu sudu je vybíráno jen dřevo nejvyšší kvality. Vnitřek sudu je navíc lehce ožehnut aby se zatáhl, a následně vzniklá karamelová glazura je právě to, co dává whiskey její typickou jantarovou barvu a přispívá s k jedinečné chuti.

3

Zdroj: diffordsguide.com

Tekutina po čtyřech až šesti letech zrání je pak stáčena do lahví. Jedinečnost Gentleman Jack je právě v tom, že ve chvíli kdy Old No.7 jde rovnou do lahví tahle whiskey je znovu puštěna přes vrstvu dřevěného uhlí. Tento proces trvající i dva dny se nazývá jako „dvojí požehnání“. Získaná whiskey se pak stává na chuť daleko měkčí, kouřově nasládlá, jazyk nedráždí, ale mazlí se sním. Během degustace ucítíte med, rybíz, švestky a datle obalené v pepři.

Gentleman Jack byl v USA poprvé představen v roce 1988. Tato prémiová whiskey je stáčená do krásné láhve ve tvaru stylizované karafy, jejíž tvar osobně navrhl Jack Daniel na počest zlaté medaile, kterou jeho whiskey vyhrála v roce 1904 na Světové výstavě v St. Louis.

2

Zdroj: flickrhivemind.net

Minimálně čtyřletá whiskey často vyhovuje ženám. Lynn Tolley, praneteř zakladatele značky, se každý pátek zastaví v palírně dopřeji si ochutnávku několika nejnovějších vzorků. Musím přiznat, že i mě chutná více než Old No.7, pití tvrdých chlapů. Je chuťově daleko nápaditější a nabízí bohatší spektrum chutí. Jsem sváteční piják whiskey a když už si ji dám jedině Macallan. Ale zážitek s Gentleman Jack si moc rád zopakuji.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!