Jaguar a Range Rover získaly designovou cenu Autonis

Publikováno: 26.09.2013 16:18 | Jiří Hofbauer

Jaguar F-Type a Range Rover Sport získaly designovou cenu Autonis, která je každoročně udělována německým odborným časopisem Auto Motor Sport. Tato cena je pro výrobce automobilů důležitým ukazatelem, zda vůz všeobecně zaujal a tím pádem i získal pozornost potenciálních zákazníků. V letošním roce se do hlasování veřejnosti zapojilo 18 tisíc čtenářů, kteří volili vítěze mezi automobilovými novinkami, které byly uvedeny na trh během posledního roku. V osmi kategoriích soutěžilo 104 vozů.

Nejdynamičtější člen Land Rover ‒ Range Rover Sport vyhrál s velkým přehledem kategorii SUV se ziskem 34,7 % čtenářských hlasů. Luxusní Jaguar F- Type získal 32 % hlasů a skóroval tak kategorii nejhezčích novinek mezi kabriolety, které byly představeny na trhu za uplynulý rok. V kategorii SUV vyhrál Land Rover hned dvě ceny. Kromě ceny pro vítěze kategorie SUV pro Range Rover Sport se na třetím místě umístil s 23,6 % model Range Rover.

Elegantní divoch Range Rover Sport

Už exteriér nového Range Rover Sport dokonale vyjadřuje dynamické vlastnosti. Dlouhý rozvor kol propůjčuje Range Roveru Sport hluboko posazený look, díky zakřiveným světlometům působí kompaktně, striktně a precizně. Navíc má Range Rover Sport velmi vyvážené proporce, jemnou střešní linku a výrazný sklon čelního skla. Výsledkem je tak silný, robustní a přitom velice elegantní vzhled.

Nový Range Rover Sport navazuje na největší model Range Rover. Má rovněž hliníkovou karosérii, která snížila hmotnost vozu o 420 kg. Snížení hmotnosti se kromě jízdní dynamiky pozitivně projevilo na spotřebě paliva a hodnotách emisí u obou modelů.

Corris_Grey_V8Supercharged_016_LowRes

Zdroj: Jaguar Land Rover Media Centre

Jaguar F-Type se sportovní DNA

Pro Jaguar F-TYPE je cena Autonis už třetí významné ocenění za tento rok. V březnu získal v New Yorku ocenění Design World Car of the Year v hlasování 66 novinářů z 22 zemí. Proporce prvního ryze sportovního modelu Jaguaru po 50 letech zapůsobily také v anketě Automotive Brand Contest. Od porotců této soutěže získal Jaguar F-Type první místo v kategorii Exteriér, prémiová značka.

Tým pod vedení Iana Calluma, Jaguar Design Director, si kladl za cíl navrhnout sportovní vůz s čistou designovou DNA Jaguaru, tedy decentní linie a podpora stylové čistoty.