Jaguar F-Pace jako doprovodné vozidlo na Tour De France

Publikováno: 08.07.2015 19:37 | Jiří Hofbauer

V loňském roce jsme Vám přinesli článek více méně s totožným názvem. Ovšem tehdy šlo o krásný Jaguar F-type Coupé, který dělal doprovodné vozidlo na Tour. Letos si tým SKY opět vybral jako své doprovodné vozidlo značk Jaguar. Tentokrát se nejedná o jen tak ledajaký krasavec automobilky. Doprovodné vozidlo totiž bude dělat F-Pace, což je vůbec první SUV této anglické značky. Jaguar se netají tím, že tento model vznikl díky spolupráci s další anglickou značkou Land Rover.

tdf_2

Zdroj: Jaguar

tdf_3

Zdroj: Jaguar

tdf_6

Zdroj: Jaguar

tdf_8

Zdroj: Jaguar

F-Pace, jak se toto SUV jmenuje, se začne prodávat v druhé čtvrtině příštího roku. Pokud se bojíte, že dostane pouze nějaké naftové agregáty, žádné strachy. Můžeme zde totiž čekat kompresorem přeplňované benzínové motory. Dokonce se spekuluje nad totožným motorem, který pohání F-type Coupé R. Na videu se nám představí F-Pace s tří litrovou V6. Vzhledově na vás čekají obrovská 20“ palcová kola, červené brzdové třmeny. F-Pace vypadá brilantně a podle novinářů by se v budoucnu měl stát králem této třídy. Spojení luxusu, elegance, stylu, jízdních vlastností a výkonu. Nás by zajímalo co na to řekne Range Rover.

tdf_9

Zdroj: Jaguar

tdf_7

Zdroj: Jaguar

Pokud se nemůžete dočkat a chcete F-Pace vidět dřív než na některém z budoucích autosalónu, pravděpodobně se ukáže ve Frankfurtu. Pokud se vám, ale nechce čekat vyrazte na kvapem na právě probíhající Tour De France, kde jeden z posledních prototypů bude brázdit zdejší cesty v barvách závodního teamu SKY. A bude doprovázet jezdce Mike Nieve a Chris Froome. Auto kromě svého už oficiálního tvaru, bude mít chytrý držák na závodní kola a všechny podobné potřebné serepetičky pro support car.

Jak se Vám líbí? Nám moc, hodně se těšíme až ho uvidíme a hlavně uslyšíme v reálu.

tdf_5

Zdroj: Jaguar
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!