Jaguar F-TYPE jako doprovodné vozidlo na Tour de France

Publikováno: 24.07.2014 13:55 | Jakub Matulík

Pokud nežijete v noře nebo v lesích, jistě jste zaznamenali, že v tuto dobu finišuje nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France. Že se nejedná o tuctovou akci dokázala automobilka Jaguar, která se rozhodla, že i ona chce na tomto slavné závodě mít také nějaký podíl. Proto vytvořila pro 20. závodní den speciální doprovodné vozidlo.

jaguar_toudefrance_1

Zdroj: Jaguar Press

Jistě jste si všimli velkého množství superbů, které na svém střešním nosiči vezly krásné náhradní závodní kola. V Jaguaru si asi řekli, něco ve stylu "proč to dělat nudně, když to může být zábavné". A tak to také udělali.

Dámy a pánové, dovolte mi abych vám představil Jaguar F-type R Coupé, doprovodné vozidlo týmu Sky.

jaguar_toudefrance_2

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_toudefrance_3

Zdroj: Jaguar Press

Design vozu je samozřejmě ve slavných barvách tohoto týmu. Tedy černý F-type s modrým širokým pruhem od přídě až po záď vozu. Na střeše a v zadním okně potom čekejte nosič na dvě závodní kola týmů, dva náhradní obuté ráfky a několik dalších potřebných náhradních dílů.

jaguar_toudefrance_4

Zdroj: Jaguar Press

Interiér byl potom vytvořen přímo pro tento závod, takže je zde velké množství radio komunikace, mikrofonů, zesilovačů, venkovních reproduktorů a další techniky, kterou používá tým Sky pro komunikaci mezi jezdci a manažery týmu. Tímto krokem Jaugar se svým přeplňovaným osmiválcem o objemu 5 litrů, vytvořil pravděpodobně nejrychlejší doprovodné vozidlo v historii.

jaguar_toudefrance_5

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_toudefrance_6

Zdroj: Jaguar Press

jaguar_toudefrance_7

Zdroj: Jaguar Press
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!