Jaguar Lightweight E-Type

Publikováno: 24.08.2014 08:04 | Jakub Matulík

Značka Jaguar poslední dobou poráží svou konkurenci na všech bojištích. Nejdříve přišel ikonický F-Type, který vyrazil dech všem, kdo jej jen viděli. Pak přišla verze Coupé, která byla ještě o něco výkonnější a popravdě i vzhlednější. Když už si všichni mysleli, že Jaguar s nemá čím ohromit, přišla zpráva. Automobilka se rozhodla vytvořit omezenou sérii F-Type One 77, která byla okamžitě vyprodána. A dnes je tu další pecka!

jaguar_Lightweight_1

Zdroj: Autoblog

Stále se mluví o Jaguaru E-Type jako o nejhezčím autě, které bylo kdy vytvořeno. Proč, neudělat reinkarnaci a pár šťastlivcům neudělal radost, omlazenou verzí klasického Jaga. Když říkám pár zájemců, mám na mysli přesně 6. Jaguar ve svém nově vybudovaném oddělení Jaguar Landrover Special Operation, udělal novou divizi Heritage, která se o vývoj Lightweight E-Type bude starat.

jaguar_Lightweight_2

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_3

Zdroj: Autoblog

Lightweight E-Type "car zero" spatřilo svět 14.srpna na známém automobilovém víkendu pro klasické vozy v Pebble Beach a okamžitě všechny ohromil.

jaguar_Lightweight_4

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_5

Zdroj: Autoblog

Nový Lightweight E-Type bude prvním výtvorem nového oddělení Jaguar Heritage. Bude vytvořenou pouze 7 kusů, ovšem 6 se bude prodávat, "car zero" zůstane v muzeu. Ptáte se proč pouze 6? Je to velice zajímavé. Kdo se trošku zajímá o historii vozů Jaguar, možná si vzpomene, že v roce 1963 měla přijít speciální verze Jaguaru GT E-Type, která měla čítat 18 kusů. Ovšem, to se tak nestalo a bylo vytvořeno pouze kusů 12. Ano, tušíte správě, nový Jaguar Lightweight E-Type bude mít zbylých 6 čísel podvozku, vyhrazeno pro GT E-Type. Co se týče exteriéru, v Jaguaru si řekli, že designu nechají kompletně původní. Ovšem, využijí na jeho vytvoření nejnovější materiály.

jaguar_Lightweight_6

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_7

Zdroj: Autoblog

Hliníková střecha, hliníkové dveře, hliníková karoserie, víko zavazadlového prostoru tak též z hliníku, hliníkovou kapotu, dokonce i hliníkovou střechu. Sakra, to je ale hliníku co? Hliník se sice odstěhoval do Humpolce, ale pak se přestěhoval do Anglie a začal spolupracovat na novém E-Typu. Pod hliníkovou kapotou bude motor převzatý z soudobého modelu XK, ovšem kompletně přepracovaný.

jaguar_Lightweight_8

Zdroj: Autoblog

Můžeme se tedy těšit na blok z hliníku, hliníkovou hlavu válců s širokým rozevřením mezi ventily a pro mazání se používá suchá kliková skříň. Dobrá zpráva je, že všech 6 vozů, budou splňovat podmínky FIA pro závody historických vozů, a proto se budou prodávat jako dobové závodní automobily.

jaguar_Lightweight_9

Zdroj: Autoblog

Cena zatím není stanovena, ovšem můžeme čekat, že se nový Jaguar Lightweight E-Type vyprodá, hned co bude uvedena. Můžeme, předpokládat, že v budoucnosti v nově vytvořeném oddělení Jaguar Heritage, vznikne spoustu reinkarnací slavných Jaguaru. Už se nemůžeme dočkat!

jaguar_Lightweight_10

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_11

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_12

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_13

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_14

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_15

Zdroj: Autoblog

jaguar_Lightweight_16

Zdroj: Autoblog
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!