Jak bydlí Jeremy McGrath

Publikováno: 04.01.2014 19:39 | Jakub Matulík

Amerika je země neomezených možnosti, a proto se není čemu divit, že vychovává ty nejlepší motokrosaře/superkrosaře na světě. Když řeknu, že supercross je vlastně motocross v hale, asi na tom bude něco pravdy, ovšem není to tak úplně přesné. Vlastně nemá ani daleko k bikrosu. V České republice to byl kdysi dávno velice populární sport a jezdí to i na olympiádě. Parta borců na malém kole, seřazení v jedné lajně, čekající na start. Trať má mnoho různých skoků, zatáček, rolet a podobně. Tak takhle nějak vypadá supercross. Stadion amerického fotbalu, na kterém sedí 50 tisíc diváků a parta asi 20 jezdců stojící na roštu před startem. Na trati, kde jedno kolo trvá něco kolem minuty a skoky dosahují až 50 metrů, kde náročnost je asi tak velká, že by ji normální běžný jezdec ani neobjel. To se musí vidět.

Právě v tomto odvětví exceluje Jeremy McGrath známý jako Mr. Showtime, King of Supercross nebo 10-time Champion. Jeremy se narodil 19.listopadu 1971 v kalifornském San Francisku a dnes je to jeden z nejpopulárnějších závodníku tohoto sportu všech dob. Svou profesionální závodní kariéru zahájil v roce 1989, kdy se poprvé účastnil celého seriálu AMA supercross ve třídě do 125 ccm. Do té doby se velice úspěšně věnoval bikrosu.

V roce 1990 přišel zlom v jeho kariéře, protože poprvé vyhrál profesionální závod a na konci sezony stál jako vícemistr na druhém místě. Ve třídě do 125 ccm zůstal ještě dva roky, během kterých se stal 2x po sobě mistrem Ameriky. Nic nebránilo tomu, aby Jeremy přestoupil do královské kubatury, tehdy ještě dvoutaktní 250 ccm. Hned v roce nástupu do této třídy se stal mistrem a pokračoval v tom až do roku 2000.

Je rok 2014 a Jeremy do dnes drží většinu rekordů v tomto sportu, stále se ochomýtá kolem jeho sportu a stále se o něm mluví. Navíc se začal věnovat i závodům Trophy Truck. Stal se živou legendou, která je navíc stále produktivní.

Stejně jako před časem Jorge Lorenzo, tak i Jeremy si domů pozval štáb Dirt Shark a dovolil mu prošmejdit jeho soukromí. Musíte uznat, že se Jeremy má čím pochlubit.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!