Jak jsme fotili Padesát odstínů stylu

Publikováno: 25.01.2015 13:29 | Jiří Hofbauer

Únor jsme se rozhodli oslavit něčím speciálním. Dlouho jsem si pohrával s myšlenkou módního editorialu inspirovaný knižním (teď i filmovým) fenoménem Padesát odstínů šedi. Když jsem s tímhle nápadem přišel za šéfredaktorem, nápad se mu líbil a realizaci posvětil. Bylo mi jasné, že to bude výzva.

Začali jsme oblečením, kdy jsme vybrali ty nejlepší kousky z kolekce Blažek. Odnesli jsme si skoro celý obchod, ale bylo tam tolik krásných věcí, že nešlo odolat. Při výběru oblečení jsme dbali na to, aby móda sledovala styl Christiana Greye, ale současně byla blízká českým mužům a našli si v ní dostupné a pro ně nositelné věci.

Do světa mocných mužů patří auta. Věděli jsme, že potřebujeme Audi. Tady opět skvěle zafungovala náhoda. Nejprve nám Porsche Brno nabídlo bílé Audi A7. Během dalšího vyjednávání jsme dostali kontakt na Jet Limousine a nejednou jsme měli auta dvě. K bílému sportbacku i černou A8.

Měl jsem dobrý pocit z toho, co se nám podařilo. Ale svým způsobem jsem chtěl ještě víc. A tak jsme zavolali na brněnské letiště do Blue Sky Service. Ještě ten den jsme šli na obhlídku hangárů.

Samotné focení jsme začínali v pondělí v osm hodin ráno v pavilonu P na brněnském výstavišti. Právě tady končil veletrh, demontovala se expozice a my jsme měli celý ten ohromný prosklený prostor, který objímá kovová konstrukce, jen pro sebe. Nastal moment, kdy montéři uviděli modela Jirku, jak se v tom dokonalém šedém obleku opírá o zábradlí a pozoruje je. Lehce znejistěli. Opravdu působil jako ředitel, který přišel na nečekanou kontrolu. Tohle byla živá demonstrace síly dobrého obleku.

V celém pavilonu byla poměrně zima. Modelka Veronika pár dnů před focení dostala angínu a celý víkend strávila v posteli. Přesto focení nezrušila a v pondělí přišla. V té vymrzlé hale jsme ji svlékli do spodního prádla, nutili číst knížku a samozřejmě se musela usmívat. Musela jí být hrozná zima, ale ona na sobě nedala nic znát a byla dokonalá.

S čím jsme se trochu prali nebyla jen teplota ale i světlo. Byly čtyři hodiny odpoledne, začínalo pršet a byla skoro tma. A nás čekalo focení smokingu s nablýskaného Audi A7 před Porsche Brno. Model Jirka měl až do poslední chvíle na sobě mocnou bundu a teprve až si fotograf nastavil světla a zkontrolovali jsme všechny detaily, bundu si sundal a mohli jsme fotit. To všechno ale byla jen rozcvička před dalším dnem.

Druhý den jsme pokračovali na letišti. Všechno jsme měli předem domluvené a ochranka o nás věděla. Přesto když vám policie prochází auto a čtyřnohý komisař Rex očichává vaky z oblečením, zatrne vám.

Na letišti jsme začínali focení Audi A8, které najelo na runway a trochu jsme tak zkomplikovali provoz na letišti. Všichni z redakce jsme měli rukavice, čepice a bundy zapnuté až pod nos. Obdivoval jsem jak fotograf Tomáš obíhá kolem auta, instaluje svícení, vysvětluje modelům, co po nich chce. Je úžasné ho sledovat při práci.

Neuvěřitelný okamžik nastal ve chvíli, když se před námi otevřel hangár a uprostřed něj stálo nablýskané soukromé letadlo. Pak nám ředitel Blue Sky Service nabídl, že tu mají i jeden privátní vrtulník. A tak jsme fotili i vrtulník.

Bylo to největší focení, jaké Menstyle kdy dělal. Ať ve své délce, počtem lidí, lokací, kousků oblečení a doplňků, včetně velkorysého rozpočtu. O výsledku se budete moci přesvědčit už 2. února 2015 na Menstyle.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!