Jak jsme fotili Tomáše Zejdu

Publikováno: 11.01.2015 12:52 | Jiří Hofbauer

Zatímco co jiní vyspávali páteční kocovinu, my jsme si v sobotu ráno dali sraz před branami bývalé brněnské továrny. Na pořadu dne bylo focení dalšího ze slibovaných lednových králů – Tomáš Zejda, český král freestyle MTB a naprostá špička mezi českými dirt a slopestyle jezdci. Kdyby si dělal zářez za každý úspěch, tak nezbude ani na párátko. K jeho největším úspěchům patří 11. místo na Bearclaw Invitational 2014, 9. místo Crankworx Whistler 2014 a první místa Dirt On Fire 2014, Joyride Fest 2014, King of Dirt 2011 nebo Czech DJ Ch-ships 2010.

Táhnout člověka na focení v sobotu ráno je bláznovství. Ale Tomáš byl na místě dřív než já (a to chodím vždycky o dvacet minut dřív), měl super náladu a na focení se těšil. Nejistě se ptal, jak dlouho to bude trvat. Klasické focení zabere většinou dvě hodiny. Slíbil jsem mu, že déle jak tři hodiny to nebude. Nakonec jsme ale fotili čtyři hodiny.

Věděli jsme, že Tomáše chceme stylovat. Předem jsme si udělali přípravu, takže jsme přesně znali Tomášův styl, jaké barvy rád nosí a jaké značky preferuje. On sám přinesl několik vlastních kousků. Úsměvné bylo, že vlastně kopírovaly to, co jsme měli půjčené z obchodů. Mikiny, trička, snapbacky, černé úzké džíny a tenisky. Když jsme oba z tašek vytáhli džínovou bundu, museli jsme se smát.

10876762_10204265165688294_1947931892_o 2

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Focení jsme začali ve vymrzlé tovární hale. Všichni z redakce jsme pobíhali v kabátech, čepicích, šálách a Tomáš s klidem před objektivem postával jen ve smokingové košili. Musela mu být hrozná zima, ale naprosto to na sobě nedal znát.

Stejně tak později venku, když jsme ho fotili s jeho závodním kolem. Měl na sobě jen neonové triko a tenkou bundu. Pak nás napadlo využít louže, které v areálu zůstaly po nočním dešti. Tomáš souhlasil. Tak jsme odpálili dýmovnice a Tomáš na kole nemilosrdně vjel do studené vody.

Bylo ohromné, jak se Tomáš ochotně obětoval se pro skvělou fotku.

Rozhovor s Tomášem Zejdou již brzy na Menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!