Jak mají vypadat stoly v budoucnosti?

Publikováno: 25.01.2013 13:40 | Petr Hájek

Ačkoliv se i dnes některé národy smířily s tím, že zdaleka nejpraktičtější bude setrvat u jídla z koberečku na zemi, je faktem, že drtivá většina našinců si nedokáže představit užitkovou místnost bez toho, aniž by v ní trůnil tento nejlepší čtyřnohý přítel člověka.

2013-01-25-1

Zdroj: Dvice

Hodování doma může být občas docela nuda. Sezení každý den za tím stejným stolem a sledování druhé strany zdi přestane člověka bavit takřka okamžitě. A jelikož se leckde navíc při jídle dokonce ani nemluví, bývá okolo stolu často slušná nuda. A právě tu chce dnešní vynález rozbít!

2013-01-25-1

Zdroj: Dvice

Designérka Yana Christiaens si to možná ani zprvu neuvědomila, ale skutečně a podle všech náznaků opět našla cestu, jak si tento běžně nudný rituál zpříjemnit. Přitom stačilo, nezaměřovat se na okolí a jiné rozptylující faktory (jako čtení při jídle), ale věnovat místo toho pozornost natolik běžné věci, jakou je kuchyňský stůl.

2013-01-25-1

Zdroj: Dvice

Její návrh aplikuje chytře magnetickou sílu, takže naoko vypadá, že stůl levituje jen tak ve vzduchu. Dle autorčiných slov byla prý inspirována známými japonskými Mag-Lev vlaky, jenž používají k pohybu magnetický polštář namísto kol.

2013-01-25-1

Zdroj: Dvice

Tím ale přednosti stolu ještě nekončí. Skvělé je na této technologii i to, že stačí změnit výkon a rázem je ze stolu pro dvoumetrové habány stoleček, za nějž by se nemusela stydět ani proslulá sedmice trpaslíků z pohádky. A to vůbec nemluvíme o dokonalé možnosti natáhnout si vždy nohy zcela perfektním způsobem!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!