Jak moc vás povzbudí káva v tom či onom podniku?

Publikováno: 02.08.2013 12:29 | Petr Hájek

Dát si ráno kávu na povzbuzení je pro řadu z nás nezbytnost. Položili jste si ale také někdy otázku, jak moc vás povzbudí tehdy, když si ji dáte u McDonalda a jindy zase ve Starbucks? Zjistili jsme tedy, která je nejsilnější, takže hned bude jasno, kam si zaskočit po ránu na ten nejsilnější "kopanec".

ku-xlarge

Zdroj: Gizmodo

Ke kávě lze zaujmout v zásadě několikerý postoj. Jeden si bez ní nedokáže představit start do nového dne. Další ji zase pije pouze s přáteli nebo ke zákusku. No a třetí, ten zase stihne 50 kafí denně a doufá, že se jednou vypracuje na Coffee-Zenovou stovku.

Jelikož je podobná věc docela subjektivní záležitostí a i otázkou zvyklostí, bylo sáhnuto v této věci výhradně po faktech, nikoliv dojmech. V testu bylo celkem devět firem servírujících kávu, z nichž pár působí i v Praze:

ku-bigpic

Zdroj: Gizmodo

Měřenou jednotkou fl/oz se nenechte zaskočit, dělá to v evropských mililitrech necelých 30 ml. Takže, jaký objem kofeinu do sebe dostanete v různých podnicích?

Jak vidíme z obrázku, McDonald si mnoho ctitelů silné kávy asi nezíská. Na druhou stranu, u Starbuck's umí pořádně naložit pod kotel... Kdo se pak po ránu ale "opravdu" nemůže probrat, tam zabere jedině, nechat si poslat z ciziny Deatwish Coffee (k mání na Amazonu za 20 USD pytlík).

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!