Jak na Gin & Tonic

Publikováno: 09.06.2013 20:15 | Jiří Hofbauer

Tony Conigliaro, světově uznávaný mixolog oceněný mnoha cenami a zakladatel známého londýnského baru 69 Colebrooke Row, nyní vydává svou první knihu o koktejlech Drinks. Heston Blumental, světoznámý pokušitel historických receptů, v předmluvě knihy označuje Conigliariho za revolucionáře. Pokud máte doma mixér zvládnete tak bezchybné daiquiri i u vás doma. Na lékořicovou caipirinhu nebo lanýžové martini to bude chtít ještě trochu cviku.

gin_thene

Zdroj: ollieharrop.com

My jsme se rozhodli zaměřit na gin, který patří společně s vodkou k jedněm z nejpoužitelnějších a nejkombinovatelnějších druhů alkoholu. Lze z něj namíchat mnoho druhů koktejlů jako Martini, Tom Collins, Gin Fizz nebo věčná klasika G&T. Ve skutečně dobrém baru se vás ostatně zeptají z jakého druhu ginu si koktejl budete přát namíchat. Pokud si nevíte rady, nechte si doporučit. Barman přesně ví po jaké láhvi sáhnout.

G&T patří k nejjednodušším drinků míchaných z ginu. Ustálený recept zahrnuje 4 cl Gin, 8 až 10 cl tonic, citrón, timetu nebo okurku podle chuti. Jestli si poručíte dvojitý gin a ledu málo je na vás. Ale pamatujte, že G&T je tzv. trvanlivý drink. Můžete jej popíjet celý večer bez ranní kocoviny. Jistě – nesmíte toho vypít cisternu. Rozhodně vás nerozhodí tak jako vodka redbull, je i energeticky příznivější a i zuby tak nebudou trpět.

Beefeater

Beefeater se díky James Burrough pil v Chelsea už v roce 1863. Dnes se palírna nachází v Kennington a je to jedna z pouhých 4 fungujících palíren v Londýně. Gin se vyrábí z devíti ingrediencí jako jalovec, semena koriandru, lékořice, mandle, sevillský pomeranč nebo citrónová kůra.

gin2

Zdroj: ollieharrop.comSacred

Jen Ian Hart dokáže spojit dvanáct složek tak aby vznikl doslova posvátný zážitek. G& tak už nikdy nebude chutnat tak jako předtím.

gin4

Zdroj: ollieharrop.com

Portobello Road Gin No.171

Portobello Road Gin je sice nejmladší z ginů dělaný moderními metodami, ale na klasické chuti mu nic neubírá. Devíti druhům bylin vévodí jalovec, který chuťově dotahuje muškátový oříšek a lékořice.

gin5

Zdroj: ollieharrop.com

Sipsmith

Sipsmith se v Londýně pije už více jak 200 let. Je o něco sušší, pikantní, výrazně citrusový s květinovým nádechem.

gin1

Zdroj: ollieharrop.com

Plymouth

Palírna Black Friars stále dodržuje postup i recepturu ginu Plymouth od roku 1793. Gin má hlubší, zemitou chuť a mírnou citrusovou sladkostí.

gin3

Zdroj: ollieharrop.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!