Jak na klobouky a jiné pokrývky hlavy?

Publikováno: 19.04.2017 09:00 | Marek Michalec

Klobouky a čepice jsou výraznými doplňky. Skrývají mnohá úskalí a buď váš outfit vynesou do výšin nebo ho úplně potopí…

uvodni

Zdroj: GQ, Pinterest, Tumblr

Klobouky zažívají v poslední době velký comeback, takže pokud se rozhodujete o koupi jednoho z nich, tak teď je ta správná doba. Dříve byly klobouky spojeny jen s oblekem, kabátem a obecně s formální módou. Dnes máte tu výhodu, že například takovou Fedoru nebo Trilby můžete nosit i k ležérnějšímu outfitu. O to víc si pak ale musíte dát záležet na tom, s čím ho budete kombinovat a také na to, kam si ho vezmete. Ležérnějším oblečením máme na mysli například jednobarevná, popřípadě jednoduše vzorovaná trička a košile s úzkými džínami, kabáty, denimové bundy, kožené kotníkové boty apod. Zaměřte se na klasiku a vyhněte se naopak sportovním teniskám s velkými logy, nejlépe ale teniskám vůbec, sportovním bundám a dalším podobným ultra „trendy“ věcem.

Harry Styles - Fedora

Fedora-Harry Styles - Pinterest,Tumblr

Zdroj: GQ, Pinterest, Tumblr

Pak je tu Panama, jedna z největších kloboukových ikon. Je více formální, ale když si ji vezmete například k obleku z lehké látky a košili, pak máte náš souhlas.

Panama

Panama - pinterest,tumblr

Zdroj: GQ, Pinterest, Tumblr

Pokud s kloboukem teprve začínáte, neinvestujte do něj hodně peněz. Zjistěte, který se vám líbí a hodí se k vašemu typu obličeje a kupte si pak klidně nějaký z konfekce, kde jich dnes najdete spoustu. Buďte pečliví při výběru velikosti, ať vám nesedí na uších, nebo vás z něj naopak nebolí hlava.

Bekovka (flat, drivers, newsboy cap) nemá úplně dobrou pověst a málokdo jí nosí. Možná je to tím, že si pod ní představíte spíše muže ze starší generace, nebo celebrity, které je rády nosily ke všemu možnému a na všechny možné způsoby (kšiltem dozadu atd.). Přesto je tahle tradiční pokrývka hlavy něčím, co může oživit váš šatník. Je třeba si však vybrat ten správný typ, což nemusí být lehký úkol - existuje jich mnoho. Vybírejte podle tvaru a velikosti obličeje a aby vám samozřejmě správně seděla. Nesmí odstávat, tlačit a sedět by měla kousek nad ušima. V kombinování budete mít o něco volnější ruku než u klobouku - kardigan, chino kalhoty nebo džíny, košile – to je klasika. Ale nebojte se ji vzít i k „modernějším“ kouskům, například s bomberem a jednoduchými teniskami, vyhnete se tím tomu, že byste mohl vypadat jako ze starého filmu. Hlavně ji nezaměňujte za kšiltovku a nenoste ji v létě.

Ryan Reynolds - Bekovka

Ryan Reynolds - GQ, Tumblr,Pinterest

Zdroj: GQ, Pinterest, Tumblr

Nejvíce nošenou pokrývkou hlavy je jednoznačně kšiltovka. Pokud byste chtěli spočítat, kolik s ní denně potkáte lidí na ulici, asi byste se nedopočítali. Kšiltovka je čistě ležérní záležitost, pokud se v ní tedy nechystáte na nějakou fashion akci, noste k ní jedině trička, džíny, tenisky popřípadě nějaké hodně neformální košile. Měla by být jednobarevná maximálně s malým logem a tvarově sedět k vaší hlavě. Kšilt by měl být zahnutý, rovný jen v případě že jste z hip-hopové branže. Ještě jsou tu baseballové čepice s logem nějakého sportovního klubu, ty by se měly nosit k příležitosti, ke které byly určeny. Vezmete-li si ji na nějakou sportovní událost, pak je vše v pořádku, jen se zkuste poohlédnout po nějaké originální, Yankees opravdu nejsou jediným klubem, s jejichž logem je vyrábí.

David Gandy - Kšiltovka

David Gandy - Pinterest,Tumblr

Zdroj: GQ, Pinterest, Tumblr

Jenom mimochodem, při vstupu do místnosti (nádražní nebo letištní hala se nepočítá) je slušné pokrývku hlavy sejmout. Ale to jistě už všichni víme...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!