Jak na problémy s akné

Publikováno: 15.05.2014 10:49 | Václav F. Mensa

Ideál krásy se v průběhu let mění. V barokní éře to byly napudrované paruky, během vlády Františka Josefa kotlety a knír. Vzhled tedy procházel vývojem ale zůstalo pár neměnných "ikon" , které určují jak na nás lidé pohlíží.

Stejně jako vše na tomto světě, ani lidské tělo není dokonalé. Doslova každý člověk se potýká s nějakým problémem ohledně vzhledu. Třeba o tom nemluví, třeba to není vidět. Dokonalost nechme renesančním mistrům.

Ať už máte celotělní akné, kruhy pod očima, vypadávající vlasy či špatný dech. O problémech se mluví málo. Většina článků vám představí úžasné produkty na rozjasnění obličeje. Ale na léčbu akné se dočtete povětšinou jen zkušenosti různých lidí.

Všichni víme jak akné vypadá, 85 až 100 procent populace si jím projde. To však neznamená, že většina aspoň tuší, jak správně jednat. Zlaté pravidlo, vynechte peelingy, vynechte přípravky s alkoholem. Stále se o tom mluví a spousta lidí to stále ignoruje. Alkohol vysušuje pleť. Ta v reakci na to produkuje víc oleje, protože se potřebuje chránit. Více se mastí, více se tvoří akné. Peeling zase akné rozedře a roznáší bakterie po celém obličeji. A opět, akné se tvoří více. Když si dáte na obličej gelový cleanser, většinou se pořádně nesmyje a vy jdete spát se zbytky chemie na obličeji. To není dobré. Pořiďte si obyčejnou kostku mýdla určenou na aknózní pleť od Clarins, La Roche-Posay nebo Vichy. Zbytečně nevysušují a snadněji se opláchne. Pokud si chcete být výsledkem jisti, zkuste Dead Sea Soap od značky Erno Laszlo nebo Oil Control Night Treatment o stejné značky. Sice se ráno neprobudíte bez jediného pupínku ale pleť bude sjednocenější a bez přebytečného oleje.

Nečekejte zázraky ve sklenici. Krém vám akné nevyléčí. Vyberte si takový, který je lehký a vám osobně je příjemný. Nebo zkuste olej. Saloos nebo Body Shop prodává Tea Tree Oil na obličej. Je antibakteriální takže alespoň předchází tvorbě dalších problémů. Skvělý krém na aknózní pleť je Effaclar K od La Roche-Posay. Vyhlazuje ale je docela lehký, tudíž spíše na léto. Na trhu je bezpočet značek, co prodávají zázračné over-night léčby na akné. Filozofie toho, že se namažette a ráno proberete s mramorem místo kůže je sice hezká, ale umí to vyrobit jen málo firem. Payot Paté Grise je hustá bílá pasta v malém kelímku. Těžko říct, co tam pracuje ale v závěru to opravdu zničí pupínek během dvou nocí. Nebo zkuste Yes To Tomatoes Spot Stick. Prodává Sephora.

nivea_akne_produkty

Zdroj: Web značky

Neopalujte. Slunce neléčí akné, jen ho ukryje. A následně se dvakrát zhorší. Vždy noste ochranný faktor.

Akné se může objevit i na zádech nebo na hrudi. Postup je stejný. Čištění, hydratace a velmi lehký, přírodní materiál. Nedivte se že máte na zádech pupínky když se každý den dusíte svou kůži v umělém dresu na kolo. Ano, asi jedete rychleji, ano, vypadá to dobře a profesionálně...Ale bílé bavlněné triko vám ulehčí a kůže bude dýchat.

Akné je projev toho, že v těle není něco správně. Studie prokázaly spojení akné s kouřením. Čím více cigaret, tím více akné. Tudíž, omezte cigarety, naprosto vynechte fastfood jídlo. Zdravá strava a hodně vody dělá pro pleť zázraky. Pokud silnější problémy přetrvávají už dlouho, rozhodně navštivte dermatologa. Měsíčně chodíte ke kadeřníkovi. Dopřejte stejnou péči i pleti. Ošetření pleti u profesionála (kosmetička, ne, není to zženštilé) může být řešení ale opět, buďte opatrní na koho narazíte. Může se stát, že vám pleť zničí na dlouhou dobu.

A v neposlední řadě, nesahejte si na obličej, nesahejte si na obličej a nesahejte si na obličej. Na rukou máte tolik bakterií, že se nemůžete divit zanícené pleti, když je na ni dobrovolně přenášíte.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!