Jak na spokojený spánek? Víme, co v ložnici nesmí chybět

Publikováno: 22.07.2016 08:58 | PR

Máte problémy se svým spánkem? To může mít hned několik příčin, které jsou spojeny třeba s vaším psychickým stavem, nebo různými problémy, které řešíte. Stejně tak může mít na kvalitu vašeho spánku vliv také prostředí, ve kterém spíte. Podívejte se s námi na hlavní tipy, jak zajistit, abyste mohli spát skutečně bez problémů.

shutterstock_234033160

Zdroj: Shutterstock.com

Matrace je základ

To nejdůležitější, co hraje roli, je rozhodně kvalita vaší matrace. Ta by měla zajistit, že vaše tělo bude mít po celou noc dostatečnou oporu. Jelikož každá jeho část má jinou hmotnost, je správnou cestou volit matrace s různým počtem takzvaných zón. Ideální je zvolit takové řešení, které jich má 7. Druhým parametrem je určitě tvrdost, která bývá mnohdy individuální. Když budete kupovat oblíbené partnerské matrace 1+1, pamatujte, že vy, stejně jako vaše partnerka si můžete zvolit tvrdost, jaká vyhovuje vám. Pro pohodlný spánek na manželských postelích je dnes lepší, pokud mají partneři matrace oddělené.

Dále se musíme dotknout i materiálu matrace. Současný trh nabídne řešení, která jsou známá z minulosti, stejně jako umí nabídnout možnosti, které jsou hitem teprve posledních několika let. Na výběr tak máte matrace:

  • Pružinové nebo taštičkové.
  • Latexové.
  • Sendvičové.

V posteli se musíte cítit pohodlně

Druhým krokem spokojeného spánku je jistě pohodlí ve vaší posteli. To souvisí jak s výběrem polštáře a peřiny, tak s výběrem správného povlečení. Polštář by neměl být příliš vysoký, ale zároveň by měl nabídnout dostatečnou oporu vaší hlavě. Peřina a její výběr by měl být naopak spojený s ročním obdobím. V zimě jsou dobrou volbou silnější varianty – třeba péřové, zatímco v létě stačí jenom tenčí vrstva materiálu.

Výběr povlečení můžeme spojit s podobnými parametry. I zde platí, že v zimě je správnou volbou třeba flanel, zatímco v létě je to velmi příjemný krepový materiál. Neopomínejme kromě hřejivých vlastností také pohodlnost, tedy příjemnost na dotek. Zde dominuje luxusní saténové povlečení, které zaručeně zaujme jak svým příjemným materiálem, tak i jeho pevností, nebo tím, jak dobře vypadá. I satén zaznamenal v posledních letech výraznou změnu, a to hlavně díky tomu, že jednou z jeho součástí je bavlna a tak už se nejedná o často nevzhledný kus látky známý z minulosti.

Vliv na spánek má také prostředí ložnice

I to ovlivňuje, jak rychle usneme, nebo jak pohodlně spíme. Základem každé ložnice by proto měly být spíše světlejší, a rozhodně ne nijak agresivní odstíny barev. Těmi je možné vymalovat v podstatě všechny stěny. Dále potřebujeme mít na spánek i tmu, které docílíme vhodnými závěsy, nebo žaluziemi v našich oknech. Ty mají hned několik výhod, kam se řadí:

  • Nízká cena.
  • Jednoduchá instalace.
  • Snadné použití a variabilita.

Pokud vás ruší i venkovní hluk z ulice, lze si s ním také poradit. A to nejlépe pomocí různých rolet, které kromě toho, že zastaví také světlo, dokážou velmi dobře izolovat zvuk. Po celou noc vás čeká příjemné ticho.

Unavený člověk spí nejlépe

Co dodat na závěr? Že nejlépe přirozeně spí člověk, který je unavený. A to jak z práce, tak z běžného života. Unavit před spánkem však může i sex s vaší partnerkou. I na ten ložnice u mnohých párů primárně slouží. Pokud je to i váš případ a zároveň ji chcete překvapit svou velikostí, doporučujeme vám mechanický Phallosan forte. Jedinečný extender na trhu, který dokáže zajistit zvětšení mužského penisu, stejně jako má vliv i na eliminaci případného zakřivení. Uvidíte, že i díky tomu budou vaše radovánky zajímavější, intenzivnější a procítěnější. A po nich je bezproblémový spánek zaručen. I takto jednoduché to může být. Stačí neváhat a zkusit i tuto popisovanou cestu. Ideálně v kombinaci se všemi ostatními tipy.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!