Jak na starou kůži

Publikováno: 19.03.2014 09:30 | Václav F. Mensa

Příroda to zařídila sama. Stará kůže, respektive staré buňky z nás odpadávají jakmile nastane správný čas. Skvělou vlastností pleti je to, že se jednoduše obnovuje.

Lidstvo od počátku věků hledalo způsoby, jak tento proces urychlit. Už v římských lázních používali oleje a škrabky. My se nemusíme uchylovat k něčemu, co vypadá jako mučení. Na kosmetickém trhu jsou stovky produktů, které vám pomohou kůži na těle i obličeji obnovit a ozdravit rychleji.

Pojměte to jako rituál a opakujte to každý týden. To je nejlepší a jediná cesta jak dosáhnout trvalého výsledku. Móda, která přišla z dálného východu je drhnutí těla ještě za sucha. Rozhodně to má výhody, ale vyžaduje to mnohem déle času na vrácení k původnímu odstínu (pokožka zrudne). Proto raději zvolte "mokrou variantu". Ve sprše nejprve použijte sprchový gel či mýdlo, které používáte. Je to něco jako předmývání. Body scrubs jsou jednoduše tělové peelingy. Jemně jej vmasírujte do celého těla a samozřejmě všechno spláchněte. Je důležité použít hydratační balzám nebo mléko. Pokud to neuděláte, Vaše kůže nebude zdravá ale jen vysušená

image

Zdroj: Web značky

Clarins Smoothing Body Scrub For A New Skin

Kombinace bambusového prášku, který očišťuje a lékořice, která zklidňuje a vyhlazuje, promění vaše tělo v živoucí mramor. Prověřená "dermatologická" značka zaručuje, že se nemusíte bát podráždění.

Shiseido Deep Cleansing Scrub for Men

Produkt navržený čistě pro mužskou kůži. Odstraňuje nečistoty, staré buňky a detoxikuje. Lze ho používat na celé tělo, ale současně je dost jemný i na obličej. Skvěle funguje v případě pupínků na krku a zádech, popřípadě hrudi.

Freeman

Značka dostupná snad v každé drogérii se zaměřuje na tělová mléka, masky a peelingy. Léty prověřený je meruňkový. Hrubší částice jsou prach z ořechových skořápek. Stejně jako okurkový. Ten pročistí každý pór na těle a neuvěřitelně svěže voní. Nebo vyzkoušejte masku z černého uhlí.

Ahava Time to Clear Mud Exfoliator

V posledních letech se zase vrátila móda, že vše co je z černého moře musí člověka zaručeně uzdravit. Ale to, že si to každá značka napíše na láhev neznamená nic. Naproti tomu Ahava se skutečně specializuje jen na Dead sea minerals a přímo tento peeling/scrub obnovuje a při pravidelném používání oddálí stárnutí.

Nešlápnete vedle ani s produktem od Jake Black nebo Sea Salt Scrub od VitaMan. Je to realita, stále dokola opakovaná a měla by být opakovaná více. Lidská kůže je největší orgán těla. Skrze ni vidíte každou nemoc, a také podle kůže posuzujeme člověka. Proto, pečujte o ni, dokud není pozdě.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!