Jak na tenisky

Publikováno: 29.03.2017 09:00 | Marek Michalec

Snad neexistuje člověk, který by alespoň jeden pár nevlastnil. Nevíme jak vy, ale my jsme posledních pár měsíců nosili jen vysoké, kožené, kotníkové boty a až teď přichází čas, kdy můžeme vytáhnout naše pohodlné tenisky a udělat si v nich malou revizi, popřípadě dokoupit nové.

Můžete milovat vaše rámové polobotky, ale bez tenisek se zkrátka neobejdete. Pokud si koupíte vhodný typ, dají se nosit téměř neustále v období od března až zhruba do října. Samozřejmě lepená obuv vám nevydrží věky, proto se nevyplatí do nich příliš investovat. Nakoupíte-li si ale dva, tři páry kvalitních tenisek, můžou vám s náležitou péčí dělat radost i více než jen jednu sezonu.

gg

Zdroj: Esquire

Jedny bílé jsou povinnost. Kožené v jednoduchém, čistém designu bez velkých log, vzorů a podobně. Navíc vypadají skvěle nejen k tričku a džínům, ale třeba i k obleku (viz. kolekce Blažek). Bílé se nemusíte bát, jen při jejich nákupu nezapomeňte na čistící přípravky a ty poctivě používejte! Kromě nich, byste měli také pečovat o vzhled kůže samotné. Pravidelně je impregnujte, aby kůže nepopraskala a stále vypadala jako nová. Jednou za čas vyměňte tkaničky. Investice za 30 korun a udělá velkou změnu.

Tenisky Saint Laurent, cena k doptání v butiku

yves saint lauren

Zdroj: Archiv značky

Pořiďte si také jedny tmavé. Jasně, můžete zkusit chodit celé jaro a léto v bílých, ale pravděpodobně byste je po chvíli díky neustálému čištění začali nenávidět a přestali nosit, nebo by vás prostě už nudily. Proto si pořiďte ještě jedny kožené v tmavší barvě – hnědé, tmavě modré, černé,… Budou se hodit v horším počasí, nebudete muset sledovat každý váš krok a vyhýbat se každé kaluži, kterou potkáte. Platí pro ně téměř stejná pravidla a výhody jako pro bílé (jednoduché bez velkých log), jen je potřeba být pečlivější při jejich kombinování.

Tenisky Blažek, 6.990 CZK

blazek

Zdroj: Archiv značky

Plátěné zase oceníte v horkých letních dnech, budete se v nich cítit mnohem lépe než v kožených. Vyhněte se kombinacím s oblekem a noste je jen neformálně. Mohou tak být i pestřejší než ty kožené. S bílými buďte opatrní a dobře si jejich nákup rozmyslete. Uvažte, zda se vám bude chtít je neustále čistit, budou totiž vyžadovat dvakrát tolik péče než ty kožené. S údržbou světlých plátěných bot je občas potíž. Pokud nevíte který přípravek použít, nebo nějaký vyzkoušíte a jeho zázračné účinky uvedené na obalu selžou, zkuste vzít bezbarvou pěnu na holení, kartáček s vlažnou vodou a nečistoty jemně vydrhnout. Nám to zatím pokaždé zafungovalo.

Tenisky Converse, 1.290 CZK

converse

Zdroj: Archiv značky

Klasika v rukou návrhářů

Pokud vás klasika nudí a chcete vyzkoušet něco nového, můžete zkusit v poslední době hodně populární kolaborace módních návrhářů a výrobců tenisek. Pamatujte, že tyhle tenisky nejsou jen tak ledajaké a tradiční, proto by takový neměl být ani váš outfit. Popusťte uzdu fantazii a trochu experimentujte, inspirovat se můžete klidně ze samotných módních mol.

Tenisky z kolaborace Supreme x Louis Vuitton FW 2017/2018, cena k doptání

lvs

Zdroj: Hyperbeast.com

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Bose - Modrá a žlutá inspirace k jarnímu běhu Bose - Modrá a žlutá inspirace k jarnímu běhu Jaro je obdobím, které nás táhne ven a sluneční paprsky nám dávají chuť do pohybu. Pro všechny, kteří se při sportu nechávají... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!