Jak na tenisky

Publikováno: 29.03.2017 09:00 | Marek Michalec

Snad neexistuje člověk, který by alespoň jeden pár nevlastnil. Nevíme jak vy, ale my jsme posledních pár měsíců nosili jen vysoké, kožené, kotníkové boty a až teď přichází čas, kdy můžeme vytáhnout naše pohodlné tenisky a udělat si v nich malou revizi, popřípadě dokoupit nové.

Můžete milovat vaše rámové polobotky, ale bez tenisek se zkrátka neobejdete. Pokud si koupíte vhodný typ, dají se nosit téměř neustále v období od března až zhruba do října. Samozřejmě lepená obuv vám nevydrží věky, proto se nevyplatí do nich příliš investovat. Nakoupíte-li si ale dva, tři páry kvalitních tenisek, můžou vám s náležitou péčí dělat radost i více než jen jednu sezonu.

gg

Zdroj: Esquire

Jedny bílé jsou povinnost. Kožené v jednoduchém, čistém designu bez velkých log, vzorů a podobně. Navíc vypadají skvěle nejen k tričku a džínům, ale třeba i k obleku (viz. kolekce Blažek). Bílé se nemusíte bát, jen při jejich nákupu nezapomeňte na čistící přípravky a ty poctivě používejte! Kromě nich, byste měli také pečovat o vzhled kůže samotné. Pravidelně je impregnujte, aby kůže nepopraskala a stále vypadala jako nová. Jednou za čas vyměňte tkaničky. Investice za 30 korun a udělá velkou změnu.

Tenisky Saint Laurent, cena k doptání v butiku

yves saint lauren

Zdroj: Archiv značky

Pořiďte si také jedny tmavé. Jasně, můžete zkusit chodit celé jaro a léto v bílých, ale pravděpodobně byste je po chvíli díky neustálému čištění začali nenávidět a přestali nosit, nebo by vás prostě už nudily. Proto si pořiďte ještě jedny kožené v tmavší barvě – hnědé, tmavě modré, černé,… Budou se hodit v horším počasí, nebudete muset sledovat každý váš krok a vyhýbat se každé kaluži, kterou potkáte. Platí pro ně téměř stejná pravidla a výhody jako pro bílé (jednoduché bez velkých log), jen je potřeba být pečlivější při jejich kombinování.

Tenisky Blažek, 6.990 CZK

blazek

Zdroj: Archiv značky

Plátěné zase oceníte v horkých letních dnech, budete se v nich cítit mnohem lépe než v kožených. Vyhněte se kombinacím s oblekem a noste je jen neformálně. Mohou tak být i pestřejší než ty kožené. S bílými buďte opatrní a dobře si jejich nákup rozmyslete. Uvažte, zda se vám bude chtít je neustále čistit, budou totiž vyžadovat dvakrát tolik péče než ty kožené. S údržbou světlých plátěných bot je občas potíž. Pokud nevíte který přípravek použít, nebo nějaký vyzkoušíte a jeho zázračné účinky uvedené na obalu selžou, zkuste vzít bezbarvou pěnu na holení, kartáček s vlažnou vodou a nečistoty jemně vydrhnout. Nám to zatím pokaždé zafungovalo.

Tenisky Converse, 1.290 CZK

converse

Zdroj: Archiv značky

Klasika v rukou návrhářů

Pokud vás klasika nudí a chcete vyzkoušet něco nového, můžete zkusit v poslední době hodně populární kolaborace módních návrhářů a výrobců tenisek. Pamatujte, že tyhle tenisky nejsou jen tak ledajaké a tradiční, proto by takový neměl být ani váš outfit. Popusťte uzdu fantazii a trochu experimentujte, inspirovat se můžete klidně ze samotných módních mol.

Tenisky z kolaborace Supreme x Louis Vuitton FW 2017/2018, cena k doptání

lvs

Zdroj: Hyperbeast.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!