Jak (ne)bezpečné je hrát online?

Publikováno: 26.08.2015 11:57 | PR

Pohodlí z gauče už může znít trochu jako klišé, ale ve skutečnosti děláme online více a více věcí. Nedostatek času a čím dál vyšší pracovní nároky nám zužují osobní čas na minimum.

lotto

Zdroj: lottoland.com

Chceme mít vše pod kontrolou, ihned a nejlépe na jedno kliknutí. Také svět sázení se přizpůsobuje dnešnímu tempu a kromě služeb Sazky, už můžete hrát online prakticky cokoliv.

Samozřejmě, že u nás budeme ještě dlouho nedůvěřovat celému online systému a poctivě běhat s tikety k terminálům, ale za nedlouho se pro nás tenhle způsob sázení stane pohodlnou rutinou.
Čísla návštěvnosti webů, které online sázení nabízejí, hovoří jasně o vzrůstajícím trendu. Populární jsou zejména loterie, které slibují vysoké výhry za nízké ceny tiketů. My vám dáme několik rad, jak sázet online a bezpečně!

Jednou z nejdůležitějších věcí je výběr sázkové kanceláře. Vybírejte podle toho, jestli vám poskytované služby opravdu vyhovují a splňují všechny vaše požadavky. Registrace je zdarma, proto se můžete zaregistrovat na více portálech. Většinou nabízejí vstupní bonusové akce. Aniž byste tedy investovali své peníze, vyzkoušíte si funkcionalitu celého webu. Pokud narazíte na nějakou nelogičnost, nebo nefungující krok, který zneprůchodní celou sázku a následnou transakci, od takové společnosti raději dál.

O kvalitě webu vypovídá jednak dobrá orientace na stránkách, úroveň a kvalita zpracování a také množství produktů, které nabízejí, pokud se neorientují pouze na jednu konkrétní službu. Pročtěte si recenze a hodnocení ostatních uživatelů. Projděte si facebookovou stránku společnosti, tam najdete ty nejlepší reakce přímo od uživatelů, které vás jasně nasměrují.

Pravidla bezpečného sázení na webu:

1. Předtím, než se zaregistrujete u společnosti provozující online hry, ujistěte se, že tato firma opravdu existuje. Najděte si její kontaktní údaje a také informace o licenci.

2. Zkontrolujte si, jestli je firma pojišťěna. Existuje spousta firem, které nabízejí online sázení a nejsou jištěny žádným krytím. Našli bychom mnoho případů, kdy výhru nebyli schopni vyplatit, firma se dostala do konkurzu nebo jednoduše zmizela z internetu.

3. Některé odkazy vás mohou odvést na nebezpečnou stránku, kde od vás získají citlivé informace. Pro kontrolu umístěte kurzor myši na odkaz v dolním panelu prohlížeče a zkontrolujte skutečnou adresu na níž link odkazuje.

4. Pověst společnosti je velmi důležitá, proto investujte svůj čas a projděte si internet. Zjistěte, co se o firmě, se kterou chcete hrát, píše a jakou má pověst zejména u ostatních hráčů.

5. Pročtěte si pečlivě všechen text na stránce, zejména ten, který je napsán malým písmem. Tyto paragrafy, kterým byste normálně nevěnovali pozornost, mohou obsahovat důležité informace například o skrytých poplatcích.

6. Žádné informace, ani na požádání nepředávejte emailem. Touto cestou by neměli být vůbec poptávány.

7. Hrajte pouze ze svého počítače a po každé provedené transakci se nezapomeňte odhlásit.

8. Nainstalujte si ochranu proti odcizení dat.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!