Jak nosit camouflage vzor

Publikováno: 30.03.2014 10:37 | Václav F. Mensa

Velmi často se stává, že prvek vytvořený za naprosto jiným účelem se stane módní a žádanou záležitostí. Nejlepším příkladem jsou džíny. Původně sloužily horníkům a dnes je má ve svém šatníku každý. Pruhovaná trička také nosili jen námořníci, než si jich všimla Coco Chanel a přinesla je do módy. A stejně tomu tak je se vzorem camouflage tedy maskáčovina.

Prolínající se zelená, hnědá a béžová a černá byla vytvořena pro armádu. Každá na světě má specifický vzor. My však, v civilním životě pro nenápadný, "krycí" oděv používáme šedou mikinu a džíny. Tudíž můžeme camouflage print využít v módě a dodat celému outfitu špetku neokoukanosti.

Jako s každým výrazným vzorem, i s tímto musíte opatrně. Zapomeňte na maskáčové kalhoty a mikiny z experience shops. Prostě ne, budete vypadat jako po výsadku. Jediným přijatelným opravdovým kusem oděvu je tričko. Ať už v zelené nebo šedé variantě. Proto se zkuste soustředit na doplňky.

Kombinovat maskáčovinu s hladkou oblekovou látkou je odvážný počin, ale zvládnout se dá. Kapesníček v šedém obleku společně s bílou košilí bude výrazný ale současně jemný prvek. Stejně jako dobře vybraná úzká kravata osvěží outfit složený z casual saka nebo blazeru a džínových kalhot.

Kompletně se však tento potisk hodí pro volný čas. Ne na oficiální schůzky a důležitá byznys setkání. A vždy bude záležet na povaze. V centru šedi a barev města nemůžete čekat nevýraznost v camouflage vzoru.Camouflage sako

Maskáčový motiv chce něčím shodit – světle růžová košile, béžové chinos, hnědé kožené buď loafers nebo sneakers případně střízlivější varianta v podobě bílé košile, doplněné o úzkou modrou kravatu, temně modré džíny a semišové loafers.

camo_1

Zdroj: TrashnessCamouflage košile

Kravata v naprosto stejném vzoru, lněné, dokonale ušité sako v béžovém nebo smetanovém odstínu a opět džíny.

camo_3

Zdroj: Trashness

J.Crew, 3 499 CZK

camo_14

Zdroj: TrashnessCamouflage kalhoty

V případě, že se pro ně rozhodnete a v případě, že nemají jakékoliv větší kapsy zvolte k nim krémovou košili a královsky modrý blazer.

camo_5

Zdroj: Trashness

camo_6

Zdroj: Trashness

camo_13

Zdroj: Trashness

Beams Plus, 3 999 CZK

camo_15

Zdroj: TrashnessCamouflage parka

camo_2

Zdroj: Trashness

camo_7

Zdroj: Trashness

camo_8

Zdroj: Trashness

camo_9

Zdroj: Trashness

Givenchy, 19 199 CZK

camo_16

Zdroj: TrashnessCamouflage boty, tašky a jiné doplňky

Šedé chinos s bílým tričkem budou vypadat skvěle k maskáčovým teniskám. Kožená bunda (dokonale ale dokonale padnoucí) celý outfit jen pozvedne. Camouflage taška jde dohromady s hnědými nebo černými botami. Klidně plátěné, černé tenisky.

camo_4

Zdroj: Trashness

camo_10

Zdroj: Trashness

camo_11

Zdroj: Trashness

camo_12

Zdroj: TrashnessTopman, 1 499 CZK

camo_17

Zdroj: TrashnessValentino, 32 699 CZK

camo_19

Zdroj: TrashnessMater-Piece, 6 899 CZK

camo_18

Zdroj: TrashnessValentino, 3 199 CZK a 3 099 CZK

camo_20

Zdroj: Trashness

Nikdy se nesnažte kombinovat jeden vzor s druhým. Ať už dva různé camouflage nebo jen ten společně s károvanou kostkou. Je to těžké a ne každý do zvládne. Nikdy také nesmíte obléknout camouflage příliš ležérně. Výsledek totiž už není móda a styl ale výraz nezájmu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!