Jak nosit kostkované košile

Publikováno: 20.05.2014 08:20 | Václav F. Mensa

Vzorované košile jsou záležitost, která se většinou nedá popsat jako nadčasová ale všichni nějakou takovou máme. Co týče kostkovaných košil, patří k nejčastějším avšak, stále to neznamená, že všichni ví jak je vhodně kombinovat. Tři různé kostky jsou vhodné ke třem různým příležitostem či situacím.

Kdysi dávno někdo řekl, že kostkované košile se k oblekům nosit nesmí. Ale taky někdo v historii prohlásil, že se země neotáčí kolem slunce a nyní víme, že to byla chyba. Košile s elegantní a sofistikovanou kostkou bude k světle nebo tmavě šedému obleku vypadat dobře. A nemusíte se bát dát ji dohromady s pruhovanou kravatou. Tato kombinace funguje. Může to být outfit do kanceláře, na odpolední schůzky ale je jasné, že není příliš formální. Kostkovanou košilí jen osvěžte každodenní úbor, neberte si ji večer do opery. A v zájmu uvolněnosti celého vzhledu, neoblékejte černé doplňky. Mají sklony působit velmi seriózně a vznikla by špatná mixáž.

kosile_formal

Zdroj: Web značky

Košile s výraznou ale elegantní kostkou jsou perfektní k vytvoření uvolněného ale stále sofistikovaného vzhledu. Chystáte-li se na golf, béžové chinos, světlé modrá košile, Ray-Ban v zajímavějším tvaru a golfový vak od Brooks Brothers z vás udělají krále hřiště. Tento styl je osvědčený generacemi a generacemi miliardářů po celém světě. Když pak z golfu hodláte jít třeba na piknik s krásnou ženou, jen si převléknete košili na zajímavější (Burberry a jejich zelenomodrá kostka jsou neuvěřitelné) a vznikne casual elegantní a atraktivní look.

kosile_golf

Zdroj: Web značky

Kostka v barevných kombinacích červená-modrá-černá-béžová je vzor jasně casual. Chtělo by to obrovský um dobře ji zkombinovat s oblekem. Proto ji raději nechte na běžné odpoledne či večer s přáteli v baru. Skvěle vám dopomůže k image drsného rockového chlapa. Nedávejte ji dohromady s dalšími výraznými barvami, to by nedopadlo dobře. Černé či temně modré kalhoty (hrubší látka je lepší- tudíž zvolte denim), tenisky či sneakers a perfektně padnoucí koženou bundu. Pak už jen velkou tašku cross body a máte pohodlný a stylový outfit.

kosile_ysl

Zdroj: Web značky

Kostkované košile asi nikdy z módy nevyjdou, jen se občas mírně změní. Stačí vám těchto pár jednoduchých znalostí a nikdy nešlápnete vedle.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!