Jak nosit sandály (pokud vůbec...)

Publikováno: 10.06.2014 19:42 | Václav F. Mensa

V pánské módě existuje několik prvků, jejichž kombinování není jen styling ale vysoké umění. Aby výsledek fungoval, nelze to brát na lehkou váhu. Snad každý dobře zkombinuje denimové kalhoty, bílé triko a kožené boty s hodinkami. Avšak, sandály... to už vyžaduje práci.

Je jasné, že ve třiceti stupních se nikomu nechce nohu zavírat do kanad. Ani kdyby byly od Maison Martin Margiela. Když se tedy rozhodnete pro sandály, jakýkoliv den, první a zcela zásadní pravidlo. Vážně, bez něj to ani nezkoušejte. Dokonale upravená noha. Jděte na pedikúru nebo do lázní s malými rybičkami. Jednoduše, nesmíte do sandálů mít nohu se suchými, hrubými patami a zanedbanými dlouhými nehty. To je neoddiskutovatelné.

2

Zdroj: mensf-folio.com

Sandály nevypadají příliš dobře s formální, tmavou látkou tudíž ani s klasickým oblekem. Výsledek bude nicneříkající. Na druhou stranu, bílé kalhoty nebo rovnou světlý oblek nebude jako pěst na oko. Obecně vzato se k sandálům hodí hladké, kvalitnější materiály. Proto, bílé kalhoty s úzkými nohavicemi, luxusním páskem a třeba pastelové triko od Ralpha Laurena nebo Lacoste. To je look high class golfového klubu. Když místo toho obléknete šedou, casual košili s krátkým rukávem, výsledek bude nedbalejší a uvolněnější.

Vzít si sandály k hrubým džínám vypadá, jako kdybyste hrozně spěchali z domu a neohlíželi se na následky. Barevné kalhoty, jako třeba výrazně oranžové, blankytně modré nebo zelené jsou svěží a proto k sandálům nevypadají zle. Pak už ale zacházejte opatrně s ostatními kousky. Pojměte jako hlavní prvek outfitu právě ty barevné kalhoty a vezměte si třeba jen bílou, hrubší košili, velké hodinky nebo náramky z kožených řemínků.

sandaly_theme1

Zdroj: mensf-folio.com

Na lidském těle není asi nic ošklivějšího než kolena. Proto, když chcete obléknout krátké kalhoty... kraťasy, vždycky si vyberte délku centimetr pod kolena nebo přímo ke kolenům ale nikdy ne nad ně. To už se dostanete k plavkám.

Sandály ke kraťasům jsou letní "klasika". A aby celý outfit dostal punc individuality, zkuste volnější košili, s ohrnutými rukávy (volnější košile s krátkým rukávem vypadá, že ji máte po starším bratrovi) a měla by být z přírodní látky jako z bavlny nebo lnu. A klidně si ji vezměte nevyžehlenou. To je přesně look, kterým dáte najevo, že máte volný den, chcete se cítit pohodlně ale stejně víte, jak vypadat dobře.

sandaly_theme3

Zdroj: mensf-folio.com

Co se samotných doplňků týče, k sandálům si neberte příliš vážnou tašku. Tím je myšleno, byznys tašku nebo dokonce kufřík. Zkuste plátěnou tote bag s koženými uchy nebo messenger avšak, také ze světlého materiálu.

Závěr je jasný. Nesnažte se oblékat k sandálům příliš seriózně. Protože nebudete vůbec vypadat seriózně. Jsou vymyšlené pro pohodlnost. Takže očividně pohodlný by měl být kompletní oděv.

Alexander McQueen € 395

sandaly_1

Zdroj: Web značky

Dolce & Gabbana € 395

sandaly_2

Zdroj: Web značky

Dimissianos & Miller € 238

sandaly_3

Zdroj: Web značky

Dsquared € 680

sandaly_4

Zdroj: Web značky

Officine Creative € 338

sandaly_5

Zdroj: Web značky

Lanvin € 325

sandaly_6

Zdroj: Web značky

Asos € 42

sandaly_7

Zdroj: Web značky

Álvaro € 290

sandaly_8

Zdroj: Web značky

Asos € 49

sandaly_10

Zdroj: Web značky

Paul Smith € 360

sandaly_11

Zdroj: Web značky

Religion Rubber Sandals € 42

sandaly_12

Zdroj: Web značky

Dan Ward € 110

sandaly_13

Zdroj: Web značky

Pull&Bear € 36

sandaly_14

Zdroj: Web značky

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!