Jak nosit tílka

Publikováno: 02.08.2017 09:00 | Marek Michalec

Není a nikdy nebude zrovna nejstylovějším kouskem pánského šatníku. A můžeme si za to sami - způsobem, jak jej většinou nosíme. Tílko ale v letních dnech, kdy teplota stoupá mnohdy do tropických výšin, je dobrým způsobem jak přežít ve městě a pokud na to půjdete tou správnou cestou, tak i dobře vypadajícím. Jen je potřeba si uvědomit pár pravidel, kterých je radno se držet…

Když se řekne tílko, představíte si ho asi především ve spojitosti s muži, kteří jsou tráví většinu svého času v posilovně, aby to pak celému světu v tom nejtěsnějším provedení sportovního tílka, nejlépe z umělých materiálů, mohli ukazovat. Ať je vaše muskulatura sebevětší, tomuhle způsobu se vyhněte. Za prvé se v něm budete potit. A za druhé, nebudete vypadat dobře. Na rovinu, opravdu netoužíte po image vesnického vyhazovače. Těsné tílko je OK v posilovně. Jinde jde o zradu dobrého vkusu.

Tílko vy vám mělo sedět tak, že bude volné tak na 4-5 cm od těla. A ať je jedině z přírodních materiálů.

GQ 3

Zdroj: GQ

Tílko by mělo plnit funkci trička, takže by vám z něj zejména v oblasti hrudníku nemělo nic vyčuhovat a mělo by zakrývat to, co zakrývat má. Délka by měla být taktéž stejná jako u trička, které běžně nosíte, tedy něco málo pod úroveň opasku.

GQ

Zdroj: GQ

Rozdílovým detailem je šířka ramínek. Ta by neměla by být užší než cca 7 centimetrů. Pokud se ptáte proč, tak se podívejte, jak v nich vypadá 50 Cent nebo The Rock. To že v nich vypadal dobře Bruce Willis nebo Marlon Brando na stříbrném plátně, dává právo nosit je na ulici jim. Ne nám.

GQ 2

Zdroj: GQ

Tílko je sice tradiční kousek spojený s mužnou postavou, ale nebojte se barev ani vzorů. Skvěle vypadají pruhy nebo třeba i květiny. Zbytek outfitu ale musí být konzervativní. To že je tílko primárně spojené s létem neznamená, že ho smíte nosit jen s šortkami někde u vody. Vzít si ho můžete i s džíny, pod lehkou košili nebo i k lehkému letnímu obleku s teniskami, jen si musíte být jisti, že příležitost a společnost ve které se v něm budete pohybovat, bude dostatečně neformální.

H&M

HM - 249 KC

Zdroj: Archiv značky

H&M

HM 2 - 249 KC

Zdroj: Archiv značky

Topman

Topman

Zdroj: Archiv značky

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!