Jak ovládnout kapesníčky

Publikováno: 23.04.2014 12:59 | Aktualizace: 23.03.2015 11:00 | Jiří Hofbauer

Stejně jako motýlky tak i kapesníčky se už několikátou sezónu u mužů těší velké oblibě. Neslouží jen jako doplněk formálního oděvu, ale můžete je kombinovat i se blazer, který vezmete k chinos nebo džínům. Odvážnější mohou vyzkoušet street variantu s kapesníčkem v kapse vesty, džínové bundy nebo dokonce džínové košile. Vážně, nejde jen o to, pravidla porušovat, ale hledat nové cesty.

tumblr_nhy4leYsjB1qe76uxo1_1280

Zdroj: Tumblr

PRkapesnicky_8

Zdroj: Archiv značek

Fantazii se meze nekladou. Kapesníček může být výrazný, outfitu dominovat, ale nikoliv ho přebíjet. Vždy by měl nějak korespondovat s dalším kouskem oblečení nebo doplňkem, co máte na sobě. Pokud třeba máte kravatu s tenkým červeným proužkem, tak kapesníček laďte do červené barvy. U košile je to stejné. Pokud je košile z modré kostky s lehkým akcentem žluté, pak právě i v tónech žluté barvy se ponese kapesníček. Jestli jste se kravatu rozhodli vynechat a košili máte bílou, hledejte spojitost jinde. Laďte kapesníček podle ponožek, barvy monopřípadně podle ozdoby do klopy. Jakoby... snažte se v kapesníčkem zdůraznit barvu, která v outfitu už nějakým způsobem je, ale přitom je upozaděná.

PRkapesnicky_2

Zdroj: Archiv značek

V případě smokingu s kapesníčkem zbytečně neexperimentujte. Držte se bílé klasiky a úhledného poskládání do pravidelného tvaru. U prudce formálních obleků bude rozhodujícím faktorem kravata. Naopak u separátních kombinací trendového blazeru a džínů buďte odvážnější.

PRkapesnicky_3

Zdroj: Archiv značek

Pokud už nějaký ten kapesníček máte, určitě jste si všimli, že mají různou velikost. Když náhodou sáhneme do šuplíku najdete třeba velikosti 27, 30, 24, 33 nebo 34 cm. A samozřejmě různé materiály i gramáže. Narazíte na kapesníčky z přírodních materiálů, bavlny, hedvábí, dokonce i pletené. Velikost i materiál jsou docela rozhodující faktory i v tom jak vybraný kapesníček budete nosit. Jestli ho poskládáte do pravidelného tvaru nebo ho do kapsičky jen zdánlivě ledabyle zastrčíte. Rozhodně ale nedopusťte, aby vám kapesníček na hrudi dělá bouli. To opravdu nevypadá dobře.

knit-tie-two-pocket-squares (kopie)

Zdroj: Tumblr

PRkapesnicky_4

Zdroj: Archiv značek

Pokud jste kapesníčkům nikdy neholdovali a teprve začínáte netrapte se tím, že třeba před zrcadlem strávíte i pět minut než kapesníček vyladíte. Ale je to všechno o praxi a brzy kapesníček ovládnete na první dobrou.

PRkapesnicky_5

Zdroj: Archiv značek

Jsou věci do kterých vyplatí investovat. To že si koupíte hedvábný kapesníček za dva tisíce korun neznamená, že udělá lepší službu, než ten, co ulovíte ve výprodeji. Kapesníček je tvárný doplněk a může být jak závratně drahý, tak neskutečně levný. Dnes je nabídka docela široká, takže si skutečně vybere každý. Kdyby jste ale chtěli něco skutečně jiného, můžete zajít do galanterie, kde mívají zbytky látek. Je to řešení trochu ve stylu „udělej si sám“, ale pokud jste dostatečně kreativní a tvůrčí můžete si kapesníček udělat podle svého vkusu doslova za pár korun.

PRkapesnicky_6

Zdroj: Archiv značek

kapesnicky_6

Zdroj: Tumblr

PRkapesnicky_7

Zdroj: Archiv značek

kapesnicky_15

Zdroj: Tumblr

PRkapesnicky_1

Zdroj: Archiv značek

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!