Jak pečovat o namáhanou pleť

Publikováno: 26.03.2014 12:02 | Václav F. Mensa

V předešlé části tohoto článku Čím si každý den dobrovolně zabíjíme pleť byly zmíněny faktory, které přispívají k nezdravému, mdlému vzhledu kůže. Není to otázka věku. I dvacetiletý obličej může být značně zanedbaný. Stačí se ale držet několika pravidel a nebudete se muset cítit nepříjemně vedle lidí se sjednocenou, zářící pletí.

Zařaďte do jídelníčku několik základních potravin. Veškerá zelenina, která je temně zelená. Brokolici, kapustě a špenátu se dostává v posledních letech oprávněně božského postavení. Opravdu dělají zázraky. Stejně jako každá zelenina s vysokým obsahem vody jako okurky, papriky, rajčata. Jejich benefity pro tělo jsou ohromné.

Snažte se jíst méně cukru. Vždy existují alternativy. Stévie, sirup z Agáve a další přírodní sladidla mají nízký glykemický index a tudíž tělo nezatěžují. Akné může být v některých případech právě způsobeno potravinami s vysokým GI. Pokud vás akné trápí a neznáte příčinu, zkuste vynechat vše, co je ve vysokých tabulkách. Co se mastné pleti týče, největší chyba je ji vysušovat mýdlem a alkoholovými vodami. Naopak, hydratujte. Přestane se tolik mastit.

Pijte vodu a pokud necvičíte, je nejvyšší čas začít. Tělo nucené se pohybovat je prokrvené a i do obličeje se tak dostane okysličená krev. Tvrdý alkohol je glykemická bomba. Pijte tudíž během nočních poutí bary dost nealkoholických tekutin.

K dobré péči o pleť nepotřebujete tisíc produktů a mnohdy se ani nemusíte zabývat přímo typem pleti. Jako snad všude, i v kosmetice jsou univerzální přípravky.

Čištění pleti. Ráno a večer, ne vícekrát, ne méně krát. To je bez debat. Nejste-li si jisti svým typem pleti a necítíte se pohodlně zjišťováním u dermatologa, vyberte přípravek na citlivou pleť. Tím se pro začátek nedá nic moc pokazit. La Roche Posay, Clarins nebo Vichy se svou kostkou pleťového mýdla se o vše postarají. Nejsou to klasická mýdla. Tato jsou na obličej navržená.

Ráno si obličej umyjte již před holením. Vousy se zjemní a celý proces bude snazší. Holící gely, pěny a samozřejmě žiletky vybírejte pečlivě. Technicky vzato, dřete si kůži dolů. Vyberte si třeba holící olej nebo zklidňující gely s aloe vera do Clinique. Jakmile je pleť vyčištěná a oholená, přejděte ke zklidňujícímu balzámu po holení. Začne zacelovat ranky v kůži způsobené žiletkou. I když sami máte pocit, že je tvář dokonale hladká, při mikroskopickém pohledu je jak stěna s odřenými tapetami.

Následně hydratační přípravek. To bude zkoušení a zkoušení, dokud nenarazíte na ten, který vám nejvíce vyhovuje. Tady nefungují univerzálie. Zkoušejte ty, které jsou pro váš typ pleti a minimálně jeden měsíc, aby byl vidět nějaký výsledek. Také je možné, že pro vás bude pracovat cokoliv jiného. Jestliže máte mastnou pleť se sklonem k akné a nejlepší pleť vám udělá krém na suchou, citlivou pleť, budiž. Poslední věc, kterou byste měli dělat je chránit svůj obličej před UV paprsky opalovacím krémem. V létě, v zimě, ve dne v noci, nejméně ochranný faktor 30. A na závěr balzám na rty. Několikrát za den.

jak_pecovat_2

Zdroj: Web značky

Co se večerního režimu týče, vyčistěte si obličej přípravkem, který v sobě obsahuje hrubší částice. Přes den se Vám na obličeji nastřádá spousta nečistot, smogu a bakterií. A mírně zčervenalý obličej na noc nevadí. Během noci nastává čas na obnovu pleti, takže si vyberte sérum nebo jakýkoliv přípravek na řešení konkrétního problému. Máte obličej plný tmavších skvrnek? Choďte spát v séru Dark Spots od Clinique nebo vyzkoušejte řadu Bioderma White Objective. Jednoduše, řešte to, co je nutné. Na závěr si na noc natřete krémem ruce, lokty, kolena a chodidla. Nejlépe hodně výživným.

jak_pecovat_1

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!