Jak pečovat o nehty

Publikováno: 08.11.2016 12:30 | Štěpán Molitor

Naštěstí už ustoupilo přesvědčení, že starost o zevnějšek patří pouze ženám a že chlap se pozná podle toho, že je mu fuk co nosí a jak vypadá. Starat se o sebe není výsadou společenské smetánky ani přešlechtěných metrosexuálů. Naopak, je normální, že muži mají svého holiče, pečují nejen o svůj šatník, ale i o své tělo. Jen si vzpomeňte, kolik času trávíte v posilovně.

Dokonale zvládáme obleky, boty máme stále vyleštěné. Používáme hydratační krémy na obličej a každá vlas je na svém místě. Vousy jsou pečlivě zastřižené nebo máme hladce oholené tváře. Ještě na jednu věc ale nesmíme zapomenout – péči o nehty. Manikúra není nic složitého ani časově náročného. Nenechte se zastrašit přítelkyní, která tráví péčí o nehty hodinu denně – nám postačí základní 4 kroky. Přinášíme vám jednoduchý návod, jak na to.

501dc918-fdeb-4df3-886a-b7c0bcc47ffd

Zdroj: Joe McKendry for MR PORTER

Krok 1. stříhání

Umyjte si ruce v teplé vodě, pomocí pilníčku vyčistěte prostor za nehty. Teplá voda změkčí nehet i kůži kolem něj, proto je nejlepší provádět manikúru po sprchování. Osušte si ruce a opatrně zastřihněte nehty. Většinou se doporučuje clipper, nicméně třeba já nedám dopustit na kvalitní tenké nůžky. Sledujte přirozenou křivku nehtu a dejte si záležet, ať neustřihnete nehet příliš krátký.

f8501e73-9faf-4aeb-839d-f6f9cc23b03b

Zdroj: Joe McKendry for MR PORTER

Krok 2: pilování

Jemným pilníkem (nedoporučují se kovové – nehet zbytečně třepí) odstraňte jakékoli hrany, které vzniky při stříhání. Cílem je, aby nehet získal tvar přirozené souvislé křivky. Je dobré položit si ošetřovanou ruku na ručník – je to pohodlnější.

a8e1a2a2-3980-4b03-be26-48bf87094eff

Zdroj: Joe McKendry for MR PORTER

Krok 3: ošetření kůžičky kolem nehtu

Na tento krok nesmíte zapomenout. Jemná kůže, která chrání lůžko nehtu, může snadno přerůst do neestetických rozměrů. Smočte si konečky prstů na minutu v teplé vodě, aby se kůže změkčila. Pak ji nástrojem k tomu určeným jemně zatlačte, aby nezakrývala světlý „půlměsíc“ u lůžka nehtu. Buďte velmi opatrní, ať kůžičku nezatlačíte příliš. Přebytky kůže odstřihněte speciálním clipperem (s nůžkami na manikúru se vám to nepovede).

289d2cd9-97af-4553-a8f9-810539f554e2

Zdroj: Joe McKendry for MR PORTER

Krok 4: finální údržba

Zastřihněte všechny přebytky suché kůže, naposledy přejeďte hrany nehtů pilníkem a zarovnejte všechny nedokonalosti. Pokud máte čas, můžete do nehtů a kůže kolem vetřít trošku zvláčňujícího oleje. Na závěr ošetřete ruce hydratačním krémem.

aa7075c3-d92c-4b00-a6a0-a1a43970663e

Zdroj: Joe McKendry for MR PORTER

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Yves Saint Laurent, plachý revolucionář Yves Saint Laurent, plachý revolucionář Jeden z nejvýznamnějších návrhářů minulého století, Yves Mathie Saint Laurent byl původem z Alžírska. Do dějin se zapsal jako... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!