Jak pečovat o rty

Publikováno: 13.04.2014 11:56 | Aktualizace: 10.02.2016 08:00 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Nic neupoutá pozornost na obličeji člověka tolik, jako popraskané, okousané a viditelně dehydrované rty. A samozřejmě, nic nepůsobí méně přitažlivě, než takové rty. Každý moderní muž by neměl péči o rty zanedbávat, avšak stále jsou hledány výmluvy, proč lip care zase tak neřešit. Ať už si říkáte, že to nepotřebujete nebo se hodláte začít lépe starat o extrémně citlivou část vašeho obličeje lépe, měli byste vědět základní věci.

Rty jsou vystavovány slunci stejně jako celý obličej a tudíž, stejně tak jim hrozí rakovina kůže. Zároveň, vzhledem k neustálému zvlhčování (pijete vodu, jíte, nevědomky si rty sliníte...) se vysouší a tudíž je nutné je proti tomu bránit.

Používat balzám na rty, který je hydratační, vyživující a s ochranným faktorem je nutnost. Není na tom nic zženštilého a i když možná máte představu, že "bude vidět" že na rtech něco máte, naopak. Když máte hodně vysušené rty, vytvoří se kolem nich rudá linka a to následně vypadá jako po použití rtěnky. Takže v zájmu naprosto neutrálního vzhledu obličeje, starejte se.

První věc, kterou pro své rty dělejte, je zahrnutí do čištění obličeje. Stejně jako si myjete celé tělo, buď si pořiďte peeling na rty a nebo, snadnější cestou, jednoduše vezměte lžičku medu, lžičku olivového oleje a trochu třtinového cukru, smíchejte a chvíli masírujte rty. Zbavíte je všeho, co by mohlo škodit. Následně samozřejmě balzám a natírejte si rty několikrát denně. Stačí jemně, jen aby byly chráněné.

Balzám na rty Bioderma Atoderm, 226 Kč · hydratační balzám na rty Kiehl's Facial Fuel No Shine Moisturizing Lip Balm, 384 Kč · regenerační balzám na rty Neutrogena, 120 Kč · balzám na rty speciálně pro muže Labello For Men, 49 Kč · vyživující balzám na rty L'Occitaine s bambuckým máslem, 295 Kč

rty1

Zdroj: Archiv značek

Hydratační balzám Clinique Superbalm Lip Treatment, 459 Kč · krém na velmi sucho pokožku Av?ne Cold Cream, 249 Kč · ochranný balzám na rty s citronem a heřmánkem Jack Black Intense Therapy, 260 Kč · medový balzám na rty Eva proti oparům, 39 Kč

rty2

Zdroj: Archiv značek

Skvělé jsou balzámy na rty z takzvané "lékárenské" kosmetiky. La Roche Posay produkuje jeden s SPF (ochranný faktor) 50. Stejně tak Avene nebo Neutrogena (SPF 14). Jsou bez parfemace, bez barvy tudíž opravdu jediné co dělá, je že o rty pečuje. Weleda, německá bio značka vyrábí balzám Everon na základě včelího vosku, heřmánku a dalších bylin s SPF 4 (Přírodní cestou nikdy nedostanete faktor 50). V nové řadě kosmetiky Tom Ford pro muže je skvělý, hydratační balzám se dobrým, hygienickým aplikátorem. Problém u balzámů v malých kelímcích je ten, že když je nanášíte prstem, dostávají se do nich bakterie a ty poté na Vaše rty. Buďte tudíž obezřetní. Tady platí stejné pravidlo. Nesahejte si na obličej, nesahejte si na rty. Jen si zaděláváte na problémy.

Když se chystáte večer spát, dopřejte si více péče. Zvolte třeba medový balzám od Nuxe. Funguje jako okamžitá infuze pro rty. Když nechcete zvyšovat počet kosmetickým přípravků ve Vaší koupelně, pořiďte si Skin Food od Weleda. Malá zelená tuba je zázrak. Naneste si silnější vrstvu na rty, když jdete spát. Můžete ho použít na ruce, lokty, nohy nebo na jakoukoliv jinou část těla, u které máte pocit, že hydrataci potřebuje.

Dehydrované rty jsou stáhnuté a kůže na nich pne. Následkem toho stahuje i kůži kolem rtů a dělá tak drobné linky. V zájmu pomalejšího stárnutí, nevynechávejte je.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!