Jak pečovat o ruce v chladných dnech

Publikováno: 25.02.2015 09:36 | Aktualizace: 11.10.2016 15:00 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Udržovaný vzhled je kombinace mnoha faktorů. Pravidelný sestřih, sportovní aktivita, péče o vousy a pleť... Na jednu věc však bezpočet mužů zapomíná či rovnou ignoruje. Ruce. Často se setkáte s ošklivými nehty, suchou a hrubou kůží a často i špínou. Musíte se držet několika jednoduchých kroků a nebudete jedním z těch, komu nikdo nepodá ruku. Nehledě na to, že ženy si rukou všímají okamžitě.

Mens_cuff_link_Hero_1-119_106296_RT1_V3_QC_905

Zdroj: Tom Ford

Jednou až dvakrát do týdne si dejte do pořádku nehty. Ostříhat, zapilovat hrany a zlikvidovat nevzhlednou kůži kolem nehtů. Do umyvadla napusťte horkou vodu a trochu olivového oleje. Olivový olej je skvělý na veškeré druhy koupelí. Má v sobě antioxidanty a vitaminy.

Chvíli okolí nehtů masírujte a pak hranou pilníku či tyčinkou, na toto určenou, zatlačte kůži směrem k prstům. Proti hrubým rukám je nezbytné použít nějakou formu exfoliace. Odstranit tvrdou kůži a odumřelé buňky. K dostání je velký výběr peelingů na ruce ale docela dobře poslouží i obyčejný kartáček. I tak ale volte jemnější štětiny. Chcete mít ruce hladké. Ne podrážděné. Kvalitní peeling na ruce si snadno připravíte i doma. Dvě lžíce medu, lžíce olivového oleje a dvě lžíce cukru. Celou směsí si masírujte ruce a pak je opláchněte teplou vodou. Cukr obrušuje, med zklidňuje a olej vyhlazuje. I vaše nehty si toho všimnou a budou zářivější a zdravější.

Na rukou se projevuje stárnutí nejvíce. Pokud jste tedy dospěli do "určitého věku" ale stále se bráníte, zvolte krémy na ruce proti pigmentovým skvrnám. Nejlepší, u nás k dostání, dělá Clinique z linie Even Better. Celá tato řada je vynikající proti pigmentovým nerovnostem. Takže pokud vám třeba nevyhovují pihy, víte, kam sáhnout.

Přes den noste krém s vysokým SPF. Sun Protection Factor. Neopakuje se to dostatečně. Slunce škodí pleti a způsobuje stárnutí, neboť nás už nechrání ozonová vrstva. Teď se o to staráme sami a proto to nepodceňujte.

Snažte se mazat si ruce krémem po každém mytí. Může to být složité, pokud kupříkladu musíte neustále na něco sahat. V tom případě si mažte alespoň vrchní stranu. Krémy na ruce Korres nebo Neutrogena jsou ale vypracované do té míry, že okamžitě zaschnou a zanechají jemnou a opečovanou kůži během deseti sekund.

expresnipeeling na ruce L'Occitane Gommage Mains Minute, 425 Kč · krém na ruce pro všechny typy pokožky Clinique Even Better Care, 779 Kč · hydratační a vyživující krém na ruce Korres Moisturizing Hand Cream, 325 Kč

ruce_1

Zdroj: Archiv značek

pečující krém na ruce a nehty The Body Shop Almond Hand and Nail Cream, 495 Kč · důkladně promašťující krém na ruce Neutrogena Hand Cream concentrated, 100 Kč · vyživující olej na nehty v tužce S-he Stylezone Nail Oil Pen, 80 Kč

ruce_3

Zdroj: Archiv značek

leštička na nehty Whitening Nail Buffer, 195 Kč · nemastný krém redukují pigmentové skvrny na pokožce Korres Antispot Hand Cream, 325 Kč · zjemňující krém L'Occitane Créme Mains Karité, 595 Kč

ruce_2

Zdroj: Archiv značek
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!