Jak pečovat o ruce

Publikováno: 07.02.2014 02:36 | Václav F. Mensa

Už dávno jsou doby, kdy muži museli mít mozolnaté a upracované ruce. Cení se čistota a upravenost. Tak je to v dnešní době se vším. Ženy si údajně na první schůzce všímají očí a rukou. Proto by ani tato část těla neměla být zanedbávána. Manikúra není jen dámská záležitost. Už dávno ne. Pokud se přímo necítíte na návštěvu salonu, kde za vás vše udělají, naučte se alespoň pár snadných triků, jak o sebe pečovat.

Kvalitní kleštičky, nůžky a pilník jsou základ. Skvělé dělá Tweezerman. Jak jejich pinzety, tak vše ostatní je ostré a kvalitní. Přerostlý nehet kleštičkami odstraníte pohodlně. Následně ostré hrany zapilujte pilníkem. Hrana nehtu se tak vyhladí a otupí. Nehty nezapilované a s ostrými hranami pak ve chvíli nepozornosti potrhají hedvábí vašich luxusních kravat (nebo hedvábné punčochy vaší dámy, až jí je budete svlékat). Pilujte nehet vždy stejnými tahy zprava doleva. Nezačnou se třepit. Kůži kolem nehtů nikdy nestříhejte ani jinak neodstraňujte. Výsledek je takový, že roste více a je zdeformovaná. S pomocí oleje nebo krému kůži změkčete a pohodlně zatlačíte. Použijte kupříkladu bio balzám Karité nebo Lemon Butter od Burt's Bees.

Značka Sally Hansen prodává skvělý krém na ruce a nehty. Ten pečuje jak o kůži rukou, tak o samotný nehet. Po jeho užívání jsou pevnější a hladší. Stejně tak jako po masážním krému na nehty Art Deco. To je doslova instantní krásná ruka. Takže při nedostatku času budou po pár chvílích vaše ruce vypadat upraveně.

Pokud zbavujete svůj obličej a tělo odumřelých buněk nějakou formou peelingu, nezapomínejte ani na ruce. Tweezerman vyrábí skvělý kartáček na ruce a nehty. Ruce jsou po tváři nejviditelnější část Vašeho těla a tak je nezanedbávejte. Nic nezkazí dojem tolik, jako špinavé a zanedbané nehty.

image

Zdroj: Web značky

Tweezerman Nail Clipper Pour Homme $ 10

Burt's Bees Lemon Butter Cuticle Cream $ 6

Tweezerman Stainless Steel Nail Scissors $ 25

L'Occitane Shea Hand Butter Cream $ 20

L'Occitane Shea Nail & Cuticle Nourishing Oil $ 20

Tweezerman Sapphire Crystal Brush $ 17

Tweezerman Pushy & Nail Cleaner $ 17

Weleda Skin Food $ 12
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!