Jak pracovat z domova, něco udělat a přitom se nezbláznit

Publikováno: 17.02.2015 10:53 | Jiří Hofbauer

Je to trend posledních let, že mladí lidé pracují z domova. Jistě, má to spoustu výhod. Klid na práci. Silný wi-fi signál. Jistotu, že vám nikdo nevezme hrnek na kávu. Přesto... chce to velkou míru sebekoučinku, aby jste obstáli. Ostatně uvědomte si, kolik toho uděláte o víkendu. Ranní sport, káva, jedno dvě míchaná vajíčka, pak kouknout na Facebook, zjistit jestli naskladnili vaše vyhlídnuté mokasíny a jsou tři odpoledne. Jo, to si můžete dovolit o víkendu. Ale přes týden někdo musí vydělávat.

tony_4

Zdroj: Tony Ward by John Aigner for GQ

Žádný pyžámkový den

Dny strávené v pyžamu byly přípustné, když vám bylo šest, bolela vás ouška a tak jste mohli ležet s v posteli a dívat se na Strážce vesmíru. Teď jste ale dospělí a máte pracovat. Věřte, že pyžamo vás k milionům ani správnému pracovnímu zapálení neposune. Takže to chce spodní prádlo, kalhoty a tričko taky. Nemusíte vytahovat svůj nejlepší oblek, ale snažte se chovat, jako byste skutečně šli do práce. Nevynechejte nic od ranní sprchy, přes použití hřebenu (to je ta věc na vlasy), po ústní vodu.

tony_3

Zdroj: Tony Ward by John Aigner for GQ

Dodržujte pracovní dobu

Žádné vyspávání do oběda a pak úřadování do čtyř ráno. Tím se jen dobrovolně přivodíte jet lag. Jistě, má to svoje výhody, být pánem svého času. Přesto tenhle převrácený biorytmus je poněkud schizofrenní a je otázkou času, jak dlouho ho udržíte pod kontrolou. Snažte si nastavit podobnou pracovní dobu (a morálku), jakou byste měli v jakémkoliv byznys centru. Jistě, současně využívejte výhod, jaké práce z domu dává. Třeba půlhodinový spánek po obědě. Uvidíte, jak prospěšných těchto třicet minut je. Přetnete případný stres a organismus pookřeje.

tony_8

Zdroj: Tony Ward by John Aigner for GQ

Udržujte si čistou pracovní plochu

Laptop, diář, hrnek s kávo a mobil jsou jediné přípustné rekvizity na vašem stole. Plus propriety, které nutně potřebujete k vaší práci. Cokoliv navíc, co odvádí vaší pozornost a soustředění jinam, je špatně. Včetně posledního výtisku Playboye, nakousnutého burgeru, nebo zaschlého fíkusu, který vám dala přítelkyně s nadšením, že vám bude dělat společnost a vy se o něj budete starat. Ideální je (pokud můžete) pracovat na místě, kde není zbytečné pokušení.

tony_1

Zdroj: Tony Ward by John Aigner for GQ

Zábava až po

Čistotu udržte nejen na stole ale i na ploše laptopu. Žádný Facebook, žádný Instagram, Twitter, ani LinkedIn není přípustný, pokud skutečně něco chcete udělat. Projíždění aktualizací profilů vašich známých se do práce prostě nepočítá. Stejně jako čistění klávesnice, přerovnávání sbírky DVD nebo převazování nových tkaniček do bot. Utírání prachu z Xboxu má už jen krůček k jeho zapnutí a najednou je šest večer a celý den je v...

tony_6

Zdroj: Tony Ward by John Aigner for GQ

Vypadněte ven

To že pracujete z domu z vás nedělá muže v železné masce. Nejste vězeň, je to vaše volba. Sbalte laptop i svoje myšlenky a vypadněte ven. Do kavárny, na oběd, obujte tenisky a dejte si lehkou trať přes park. Udělejte si ten pracovní den pestřejší.

tony_5

Zdroj: Tony Ward by John Aigner for GQ

Organizujte!

Až budete hrát v kapele, můžete řešit věci punkově. Dokud ale máte seriózní zaměstnání a nejste Johnny Rotten, dělejte si seznamy. Ideálně ještě večer před spaním si do diáře nebo na denní list napište všechno, co chcete druhý den stihnout. Poznámky, agendu k vyřízení, kontakty. Další den mějte seznam neustále při ruce a kontrolujte, zda se ho držíte, co z něj vypadlo a proč, a co na něj přibylo. Stanovujte si termíny a cíle. Současně se odměňujte. Splňte vámi stanovený úkol a za odměnu, si naplánujte třeba oběd s kamarádem. Chtěli jste být svým vlastním šéfem? Tak se nebojte být na sebe tvrdí!

tony_2

Zdroj: Tony Ward by John Aigner for GQ

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek House of Cards vstupuje do třetí řady House of Cards vstupuje do třetí řady Francis Underwood tiše stojící u stolu v oválné pracovně a s výrazem, který mají muži při lovu, dvakrát uhodí do dřeva prstenem.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!