Jak přečkat zimu v obleku

Publikováno: 06.12.2013 14:23 | Jiří Hofbauer

Oblek je skvělá věc. Zaručí vám, že budete vždy upravený a sám o sobě je neskutečně tvárný. A pokud jste v něm zvládli letošní parna ani mrazy by vás od něj neměly odradit. Zatímco na jaře nebo na podzim během chladnějších rán stačí přidat rukavice, šálu nebo svetr, zimní měsíce si žádají další slupku oblečení. I když to pro některé může trochu šok, kabát není jediná cesta.

Kabátům jsme se již věnovali v rámci zimního speciálu Doba ledová a ještě se k nim vrátíme!

Kabát

Jistě, kabát je klasika stejně jako oblek. Pokud je ale svrchník kratší než sako, tak to není kabát a rovnou na něj zapomeňte. Ideálně byste měli volit délku mírně nad kolena nebo lehce pod ně. Právě takový kabát, zvlášť když je lehce projmutý, lichotí postavě a současně ji i trochu opticky protáhne, což nikdy není na škodu.

naoblek_2

Zdroj: Fotografové Dmitry Zhuravlev & Vlad Antonov, Styling: Igor Garanin & Natalia Lisakova for GQParka

Je to trend, který ožívá v pravidelný etapách. Jestli se vám líbí nebo ne, je na vás. Pokud už parku tak na neformální schůzky. Nebrat ji na jednání s japonským investorem. Vzbudíte dojem, že jste šli zkratkou přes Annapurnu. Ale jako volnočasová varianta je to ideální. Spíše než s klasickými materiály je lepší parku kombinovat s tvídem nebo kostkou. Je to přece jen takový rozvolněný styl a ten jde zase kombinovat jen s méně formální módou.

naoblek_3

Zdroj: Fotografové Dmitry Zhuravlev & Vlad Antonov, Styling: Igor Garanin & Natalia Lisakova for GQVesta

Obléct péřovou vestu na oblek je to sice trochu rebelské (o tom se nemusíme přít), ale výsledek je celkem zajímavý. Vesta v zásadě působí sportovně a formálnost obleku nadlehčí. Je to takové to fashion experimentování, ale pokud to dobře sladíte, tak tahle kombinace docela funguje. Rozhodně se ale vyhněte vestám z Outdoor Worldu. Nic co má nadmíru kapes (tj. víc jak dvě), reflexní prvky, zabudovanou svítilnu a píšťalku. Skutečně najdete i relativně elegantní vesty. A znovu platí, že než klasický oblek, raději tvíd a jiné méně formální materiály.

naoblek_4

Zdroj: Fotografové Dmitry Zhuravlev & Vlad Antonov, Styling: Igor Garanin & Natalia Lisakova for GQ

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu při zkoušení nezapomeňte, že ať už pod kabát, parku nebo vestu ještě oblečete košili, možná svetr a sako. Pokud máte rádi kabáty, které kopírují vaši siluetu uvědomte si, že s tímhle podkladem budete muset volit až o jedno celé číslo větší velikost.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!