Jak prožívají těhotenství muži?

Publikováno: 07.02.2013 20:27 | PR

Podívejme se jak prožívají těhotenství muži z pohledu ženy. Jsme to my, ženy, kdo nosí ve svém lůně dítě, kdo se musí vyrovnat s velkými psychickými i fyziognomickými změnami, a ve finále porodit. Těhotenství však prožívají také naši muži. A jak prožívají těhotenství muži? 

Těhotenství a muži

Zdroj: www.rodicum.cz

Těhotenství se netýká pouze žen

Těhotenství je považováno za jedno z nejnáročnějších, a zároveň nejkrásnějších období v životě ženy. I muž by si tedy měl přečíst pár řádků o tom, co se v těle jeho těhotné ženy děje. Zajímavé jsou také články o psychice v těhotenství a o tom, jak může být muž pro ženu v tomto období podporou. Všechny tyto témata najdete na portálu www.Rodicum.cz, který se těhotenství a následné péči a výchově věnuje. Největší oblibě čtenářek se těší seriál Těhotenství týden po týdnu, který mohou sledovat i pánové.

Každý muž prožívá těhotenství jinak

Jak tedy prožívají těhotenství muži? Záleží na sebedůvěře, zralosti a zázemí, které jsou schopni vytvořit, ale i na jejich povaze. Někteří citliví muži mohou trpět stejnými těhotenskými obtížemi (ranními nevolnostmi, bolestmi v podbřišku či změnami nálad) jako jejich partnerky. Někteří se těší, jiní jsou plni obav. Stejně jako každá žena prožívá své těhotenství jinak, prožívá každý muž těhotenství své partnerky jinak. 

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období každé ženy, pokuste se býti jí oporou a užívejte si tyto vzácné chvíle, které můžete společně sdílet.

Několik našich tipů na články o těhotenství:

Sex v těhotenství, mýty, fakta, pověry

O sexu v těhotenství panuje celá řada mýtů a pověr. Škodí sex v těhotenství? Jsou těhotné ženy náruživé? Anebo se pro své protějšky stávají nepřitažlivé kvůli kilogramům navíc?  

Jak se mění psychika v těhotenství?

Na emociálním neklidu a nevyrovnanosti v těhotenství není nic neobvyklého. Jedná se o zcela přirozenou reakci ženy na velkou životní změnu. Psychické změny v těhotenství způsobuje několik faktorů.

Přibírání v těhotenství

Přírůstek na váze je výsledkem působení několika faktorů. Zajímá Vás, jaký je optimální váhový přírůstek, a které složky na něm mají podíl?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!