Jak se nezapotit při výběru deodorantů

Publikováno: 13.08.2014 01:00 | Václav F. Mensa

Příroda je geniální. Stvořila vše, co na zemi chodí a dýchá dle svého uvážení a takovým způsobem, aby do sebe celá planeta zapadala jako kolečka v hodinkách. I tak stejně jako každá ryba nebo hmyz má svůj účel, tak i každá část lidského těla má svůj smysl. Nebo alespoň měla.

Ano, kdysi možná platilo, že pořádný chlap má smrdět. Ale v civilizované společnosti tohle pravidlo díkybohu padlo. Když ještě lidstvo neznalo řádný oděv a živilo se sběrem a lovem, ochlupení v podpaží sloužilo jako způsob odvedení potu. Příroda věděla dobře, že to bude fungovat. Nicméně nevěděla, že my si vymyslíme košile, trika, saka a bundy. Původní význam chlupů tudíž nemá smysl. Nejsme zvířata. Společnost nastavila vysoký standart upravenosti a i když třeba nemáte perfektní sestřih nebo rovné zuby, nikdy nesmíte být cítit potem.

poceni_1

Zdroj: Nivea

Holení není zženštilé, nepřirozené nebo nepohodlné. Je to jednoduše vývoj. Bez chlupů se člověk méně potí a deodorant funguje lépe. Tudíž, pokud to ještě neděláte, je právě váš čas. Kůže v podpaží je velice jemná. Může se proto stát, že je po holení zarudlá a podrážděná. Vichy vyrábí holící gel určený na velmi citlivou pleť. Stejně jako u obličeje je dobré nejprve kůži na upravovaném místě prohřát aby se vousy uvolnily a změkly. Nediskutabilně, musíte mít jinou žiletku na obličej a jinou na zbytek těla. Používat jen jednu je prostě... hnus.

Nesmíte zapomenout na dobrou hydrataci. Pokud se budete holit večer, použijte třeba kokosový olej. Nejen že skvěle hydratuje podrážděné místo, ale působí i jako přírodní deodorant.

Většinou se nevyplatí šetřit. Laciného spotřebujete více a rychleji zmizí. Skvělé je, že spousta značek už vyrábí deodorant ke svým parfémům. Tudíž můžete být sladění. Noste jej neustále v tašce. A i když si třeba myslíte, že pot cítit není, pletete se. Vybírejte podle aktivity, jakou plánujete. Deodoranty ve spreji mají větší výdrž, ale současně dehydratují celé místo. Sice se nebudete potit ale kůže bude trpět. Používejte je tedy jen u sportu a jinak se držte tuhých. Jsou v nich hydratační složky.

poceni_3

Zdroj: Nivea

Pokud pro vás hraje roli poměr cena:výkon doporučuje antiperspirant Garnier Mineral Sport. Krásně voní, skutečně vydrží víc než jednu schůzku a pořídíte ho v ceně kolem 90 korun. Stejně tak deo spray Old Spice Whitewater, který má lehce kořeněnější vůni.

Na problém problém nadměrného pocení bohužel kosmetické přípravky nefungují, ale lze provádět aplikaci botoxu do potících se částí. Zákrok v přijatelné cenové relaci vás toho zbaví.Antiperspirační roll-on deodorant Biotherm Homme Day Control 72h · neparfemovaný deodorant Menscience Advanced · organický extra panenský olej Viva Labs Coconut · holící strojek The Art of Shaving z kolekce Lexington · balzám po holení L'Occitane en Provence Cade · holící krém Weleda

poceni_5

Zdroj: Web značekAntiperspirační deodorant stick Clarins Men · deodorant spray Old Spice Whitewater · roll-on deodorant L'Occitane · antiperspirant Garnier Men Mineral Sport · antiperspirant Axe Dry Dark Temptation · stick Deodorant Creed · deodorant Dove Men +Care Clean Comfort · antiperspirant Jack Black Pit Boss

poceni_6

Zdroj: Web značek

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!