Jak se obléct na firemní večírek

Publikováno: 11.12.2013 19:14 | Jiří Hofbauer

Ano, už je to zase tady. Uzávěrka, konec roku, Vánoce, rodinná setkání a k tomu firemní večírek. Pokud máte rádi své místo, účast povinná. Když o vaší účasti rozhodl šéf tak vy alespoň můžete rozhodnout o tom, co budete mít na sobě.

Zeptejte se

Často vám už samotná pozvánka vám napoví co si obléct. Pokud se pozvánka v rámci firemních úspor nekoná, tak se zeptejte třeba Karla z účetního v čem jde. Otázka by ale měla být směřována na blízkého člověka. Ne rovnou na generálního ředitele. Věřte, že i ostatní to zajímá, ale nechtějí být to první vlaštovkou. Ale sami dokážete už i od místa večírku vytušit, co by bylo vhodné si obléct. Jestliže se večírek koná v kanceláři a budete pít fernet z kelímků stačí spíše neformální model. Zatímco drinky v Cloud 9 nebo opulentní večeře v Buddha Baru je přece jen jiná liga.

party-style-1

Zdroj: Esquire, Taghi NaderzadDžíny

Popravdě máme džíny rádi. Ale mluvíme o těch poctivě tmavě modrých. Žádná patina, trhání, cvočky, nášivky, vyšívání. Ne! Záplaty? Vůbec ne! Nic! V šatníku rozhodně dobře padnoucí tmavé džíny využijete v průběhu celého roku. Musí působit solidně, ale ne ve stylu profesora fyziky.

Výhoda džínů je, že asi neexistuje kus oblečení, s kterými by nešly kombinovat. Ať vesta, svetr, sako nebo nesmrtelná klasika – košile. Pokud chcete (nejen) na vánoční večírku dobře vypadat, zvolte pěkné džíny, lehce projmuté černé sako, čistě bílou košili (teď máte šanci si vzít button down) a pěkné polobotky. Když do kapsy saka přidáte kapesníček docílíte uvolněného leč slavnostního vzhledu.

party-style-2

Zdroj: Esquire, Taghi NaderzadRolák

Pokud často nosíte svetry a už se vám malinko okoukaly zkuste rolák. Stejně jako smoking je i rolák kouskem oblečení, který se od svého vzniku změnil jen minimálně. Rolák je poměrně elegantní věc, takže žádné vzory a než s nějakou pletenou strukturou tak raději hladký. Z barev je černý opět klasika, která se nikdy neomrzí. Pokud jinou barvu tak tmavé – námořnická modrá, bordó nebo zelená. A nezapomeňte, že rolák nepatří do kalhot.

party-style-3

Zdroj: Esquire, Taghi NaderzadVyhněte se každodenní rutině

Smyslem večírku je posílit přátelské vztahy v kolektivu. Proto se vyhněte oblekům, které nosíte do práce. Ukažte že nejste jen přísný šéf nebo oddaný zaměstnanec a máte cit pro styl. Vemte separátní sako a kalhoty a pokud už oblek zvolte užší, propasovanější, z efektnějšího materiálu a klidně ho vyšperkujte zajímavou kravatou, motýlkem, kapesníčkem, manžetovými knoflíčky.

party-style-4

Zdroj: Esquire, Taghi NaderzadZůstaňte sami sebou

Na druhou stranu buďte sami s sebou. A pokud se nejlépe cítíte v černo-bílé kombinaci, tak svůj ověřený styl nenásilněte žlutou kravatou. To, že Karlovi žlutá sluší neznamená, že vy se v ní budete cítit jistí.

party-style-5

Zdroj: Esquire, Taghi NaderzadFormálně

Za rebela můžete být až půjdete s kamarády na rozlučku se svobodou. Pokud se žádá formální oblečení dodržte to. Black tie je jasně definovaná. O něco méně formální ale stále společenská je varianta three-piece, tedy oblek včetně vesty.

party-style-6

Zdroj: Esquire, Taghi Naderzad
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!