Jak se obléká Vlk z Wall Street

Publikováno: 19.02.2014 01:06 | Jiří Hofbauer

Co spojuje Franka W. Abagnalea, Howarda Hughese a Jaye Gatsbyho? Rozhodně bezlimitní konto, bohatý šatník a Leonardo DiCaprio. Letos se k těmhle rolím herec přidala postava Jordana Belforta, tedy Vlka z Wall Street. Jeho šatnu definují 4 základní kousky – obleky na míru, pola, mokasíny a kvalitní hodinky. V garáži pak Ferrari Testarossa z roku 1988 a limitovaná edice Lamborghini Countach. Na trendy 90.let lze nahlížet jako přežitek. Avšak je lze uchopit a přetvořit na dnešní dobu.

„Bylo to jakoby kdyby Vánoce byly každý měsíc,“ popisuje Anthony Giliberto z manhattanského salónu Giliberto Designs moment, když se u něho v provozovně zastavil Jordan Belfort, aby si vyzvedl hotové obleky. Pro filmového Vlka ale všechny obleky navrhl Giorgio Armani. Pokud jste zatoužili po stejném tmavě modrém obleky s jemným proužkem, jaký nosí ve filmu Leonardo DiCaprio, marně byste ho hledali v nabídce Armani. Spíše si domluvte schůzku v krejčovském salonu a nechci si ušít oblek na míru z látky Scabal 703192. Ano, je to ta stejná, kterou ve filmu nosí i DiCaprio.

vlk_navrhy

Zdroj: Giorgio Armani

Scabal je jediný výrobce oblekových materiálů, který je k nalezení i na proslulé Savile Row v Londýně. Látky vznikají v anglickém městě Huddersfield v hrabství West Yorkshire. Dnes Scabal patří k nejvýznamnějším inovátorům ve světě látek a svůj primát si neustále udržuje. Mezi nejznámější zákazníky Scabal patří Barack Obama, Pierce Brosnan, Donald Trump, Tom Cruise nebo David Beckham. Všichni oficiálně souhlasili s uvedením svého jména ve Scabal Knowledge Book jako spokojených zákazníků.

Co nemůže chybět jsou zlaté hodinky. My dali přednost elegantnějším Rolex, ale bystrému oku neunikne, že DiCaprio (s největší pravděpodobností) ve filmu nosí Tag Heuer Aquaracer. Bez čeho si Wall Street nedokážeme představit jsou mokasíny Gucci.

vlk_oblek

Zdroj: IMDB

Oblek na míru z látky Scabal v krejčovském salónu Galard pořídíte od 26 000 CZK.

vlk_1_oblek

Zdroj: Web značky

Košile Turnbull & Asser, 5 200 CZK.

vlk_1_košile

Zdroj: Web značky

Hodinky Rolex Day Date II Oyster, 580 000 CZK. Kravata Charvet, 4 500 CZK. Mokasíny Gucci 1953 Horsebit, 11 800 CZK. Manžetové knoflíčky Le Premier, 1 290 CZK.

vlk_1_doplnky

Zdroj: Web značky

Zlatým hodinkám jsme věnovali samostatný článek: Hodinky nad zlato.

Co na jachtu? Na vlčí srst nahoďte bílé roucho beránčí. Košili staženou kravatou vyměňte za polo Ralph Lauren a investiční poker face i poslední známky kocoviny skryjte za sluneční brýle Ray Ban.

vlk_polo

Zdroj: IMDB

Polo Ralph Lauren, 3 000 CZK. Kalhoty Canali, 7 400 CZK.

vlk_2_kosile

Zdroj: Web značky

Pásek Kiel James Patrick for Brooks Brothers, 3 600 CZK. Sluneční brýle Ray-Ban Original Wayfarer, 2 800 CZK. Mokasíny Gucci 1953 Horsebit, 11 800 CZK.

vlk_2_doplnky

Zdroj: Web značky

Být za elegána přes den a milionářským playboyem v noci je super, ale dost vyčerpávající. Každý občas máme den, kdy jsme schopni sotva is natáhnout šedé tepláky. Zvlášť pokud do sebe obrátíte balení Quaaludes 714.

vlk_denim

Zdroj: IMDB

Džínová košile Levi's Barstow Western Shirt, 2 500 CZK.

vlk_3_kosile

Zdroj: Web značky

Tričko J.Crew, 899 CZK. Tepláky H&M, 699 CZK. Tenisky Nike Cortez, 2 990 CZK.

vlk_3_triko

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!