Jak se poprat s kocovinou po letní party

Publikováno: 23.06.2015 01:21 | Štěpán Molitor

Léto je tady. Neodvratně se prokousalo přes nepřístupnou zimu a konečně začíná dávat najevo svou přítomnost. Kabáty, vlněné šály a těžké kravaty už dávno odpočívají na dně šatníku a ulice zaplavují barvy, svěžest, lehká lněná saka a krátké sukně. Místo barola otevíráme láhve prosecca a hřejivé punče střídají vychlazené letní koktejly. Gril se žhaví, voda v bazénu je tak akorát a s rostoucími teplotami klesají zábrany. Čas na letní party!

hercules_2212_2

Zdroj: Hercules Spring/Summer 2012 by Paola Kudacki

Když už jsme tady, tak na uvítanou toho panáka domácí slivovice! Ke klobáskám na grilu samozřejmě nějaké to vychlazené pivko a se slunce západem přichází míchané drinky, whisky na ledu a samozřejmě další pivo...

Nemusím popisovat lahodné ranní rozpoložení, které určitě zažívá člověk přejetý tankem nadvakrát, s urputnou snahou si vzpomenout (nebo zapomenout), co se to vlastně včera dělo. Hlava opřená o chladivou stěnu, krutý zvuk budíku se zavrtává do lebky.

Mějte se sebou slitování a ještě předtím, než se odeberete na lože (tedy pokud tam samozřejmě vůbec trefíte), nalijte do sebe co nejvíc vody. Ano, čisté vody, až dokud nebudete moct – a potom ještě jednu sklenku. Je to nejlepší recept, jak zmírnit následky výborné zábavy. Před odchodem z domu si, pro jistotu, připravte láhev a sklenici hned vedle postele.

hercules_2212_5

Zdroj: Hercules Spring/Summer 2012 by Paola Kudacki

Doporučuji začít den studenou sprchou. Na rozdíl od teplé vás probudí, tělo dostane trošku šok a navíc horká voda a pára není po náročném večeru nejvhodnější.

Ozzy Osbourne radí: „Smíchej 4 lžičky brandy, 4 lžičky portskýho, mlíko. Jo a nějaký žloutky. Funguje to skvěle, zas tě to zbombí takže nic neucejtíš.“ Když to říká Ozy...

Popravdě, v redakci nejsme úplně fanoušky všelijakých zaručených vyprošťováků. Většina je olejnaté konzistence, sporné chuti, kterou slušný člověk ani neumí pojmenovat a účinek je, mírně řečeno... nejistý. Proto hlasujeme za jednoduchý, lehoučce opečený toast. Trocha zeleniny neuškodí. Nebo můžete zkusit ovesnou kaši, hodně sladkou. Vyvarujte se kyselého ovoce; tělu to opravdu neudělá dobře.

hercules_2212_1

Zdroj: Hercules Spring/Summer 2012 by Paola Kudacki

Místo obvyklé kávy si dejte kvalitní černý čaj a vychlazenou colu. Nebojte se klasických vitaminových tablet, C a B complex bude vaše tělo potřebovat. Někdo to nenávidí, já však za sebe můžu doporučit snídaňové menu ve fastfoodu; toasty s vajíčky a slaninou dokážou organismus skvěle vzpamatovat. Ironmani si zajdou zacvičit nebo zaběhnou kolečko po parku; skvěle to pomáhá a vypotit všechny škodliviny, které vznikají metabolismem alkoholu, je vůbec nejlepší způsob, jak se jich zbavit.

Poté co se doplazíte do práce (jaké mají štěstí ti, co nemusí do kanceláře řídit!), nasaďte lehký úsměv, povolte kravatu a se sebeovládáním samuraje přežívejte minutu po minutě. Po celý den je mimořádně důležité pít hodně vody a zbytečně nedráždit žaludek. Pokud je to moc zlé, můžete pro jednou zapomenout na výchovu řádného gentlemana a dát si maličký drink před polednem, podle hesla: „Co tě zničilo, to tě napraví.“

hercules_2212_7

Zdroj: Hercules Spring/Summer 2012 by Paola Kudacki

To nejdůležitější ovšem nakonec – anglické vyšší vrstvy mají takový zvyk; co se událo, řeklo během oslavy, to druhý den vůbec neexistuje. Nic se nestalo, historky nebyly nikdy vyprávěny, závazky jsou zrušeny, intimní přátelství negována. Myslím, že tohoto bychom se měli držet i my. Věřte, bude vám nadosmrti vděčná, když budete dělat, že vám nikdy nevyprávěla tu historku o sedmi lahvích šampaňského, třech francouzských studentech a mimořádně rozvrzaném kuchyňském stole...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!