Jak se trefit do puntíků

Publikováno: 02.06.2014 16:38 | Václav F. Mensa

Jakmile člověk nosí jen jednu či dvě barvy, rozhodně má snadnější rána. Obléknete si šedý oblek, bílou košili a vrchol extravagance je fialová kravata. Je to snadné, je to osvědčené a nešlápnete vedle. Naprosto pak ale odpadá jakákoliv zábava z oblékání. Móda by měla být brána vážně ale zas na druhou stranu, neměla by být nudná. Přetvořte tudíž svůj letní šatník tak, aby byl seriózně zábavný. A s ničím to nejde lépe než s puntíkovým vzorem.

puntiky_6

Zdroj: Tumblr, Trashness, Pinterest

Puntíkový vzor patří k těm, které se opravdu složitě kombinují. Nelze nad tím nepřemýšlet a tady rozhodně platí jednoduchost, jednoduchost jednoduchost.

Jakmile se rozhodnete kombinovat puntík na vrchní polovině těla, oblékněte si jednobarevné kalhoty. K triku s puntíky v jakékoliv barvě budou dobře vypadat tmavé džíny ale dokonce i temně šedé chinos. Zbořte bariéru stereotypních představ a oblékněte triko či cardigan s puntíky, chinos a tenisky. Výsledek je skvělý look pro normální letní den. Pokud bude opravdu horko, vůbec se nebojte kalhot krátkých. Ale vždy jen jednobarevné a hladké. Kostkované z polyesteru nechte dětem k rybníku. U tiček je puntík prostě jednodušší.

puntiky_4

Zdroj: Tumblr, Trashness, Pinterest

Když se rozhodnete obléknout košili a chcete vypadat seriózněji, třeba se sakem v šedém odstínu a evidentně hitem tohoto léta, oranžovými chinos. Je to mírně color blocking ale výsledek funguje. Zbytek udržte v jednoduchosti. Puntíkované košile se dají použít i k celému obleku. Světle šedý oblek, košile s jemnými "flíčky" a hnědé oxfordky. Jako doplněk můžete použít kapesníček pokud je v úplně stejném vzoru.

puntiky_8

Zdroj: Tumblr, Trashness, Pinterest

Pokud se necítíte dostatečně odvážně na kus oblečení, rozhodně ale zvolte zajímavé doplňky. K lněné světlé košili a béžovým kraťasům bude skvěle vypadat třeba puntíkovaná taška do posilovny nebo batoh. Puntíkované ponožky jsou skvělé a výrazné jen pokud budete chtít. Každý by takové měl mít. Co se bot týče, můžete mít jednoduché džíny, bílou košili a zábavné puntíkované boty. Naprosto nejlepší dělá Paul Smith (stejně jako vše ostatní s puntíky).

puntiky_9

Zdroj: Tumblr, Trashness, Pinterest

Nezapomínejte na to, že veškeré fotografie, kde modelové nosí puntíky, jsou jen inspirací. Nikdy nebudete vypadat dobře, pokud se nebudete dobře cítit. Na druhou stranu, když to zvládne vaše přesvědčení, můžete mít deset druhů puntíků a budete stejně neodolatelní.

puntiky_1

Zdroj: Web značky

puntiky_2

Zdroj: Web značky

puntiky_3

Zdroj: Web značky

Už zde bylo zmíněno několik typů, jak puntíky nosit a protože každá mince má dvě strany, ještě pár "doporučení" co nedělat.

· Stejně vzorované kalhoty a košili: budete vypadat jako v pyžamu.

· Kostka a puntíky: to zvládne jen opravdu málo lidí.

· Puntíky na kloboucích, kabátech či sakách... Ještě složitější než předchozí bod.

· Šály, kravaty, motýlci: raději ve velmi jemném vzoru. Nechcete vypadat jako legendární mravenec, ale někdy výjimka potvrzuje pravidlo.

puntiky_11

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!