Jak si LG představuje budoucí chytré kuchyně?

Publikováno: 08.01.2013 13:23 | Petr Hájek

O chytrém mobilu od LG s 5,5" displejem sice ještě asi neuslyšíme až do dalších dnů akce CES 2013, již dnes ale tento elektronický gigant uvedl sadu hi-tech kuchyňských spotřebičů, jenž spojuje několik věcí - jsou stylové, futuristické a užitečné zároveň.

2013-01-08-1

Zdroj: LG

1. LG Smart Refrigerator

Co přesně vlastně lednička LG Smart Refrigerator nabízí v chytřejší formě? Kromě zjevné přítomnosti LCD panelu je to i podpora funkce Smart Manager, která umožňuje majiteli zařízení vést si v evidenci veškeré obsažené potraviny spolu s jejich daty expirace. Také se dočkáte doporučení menu na základě toho, kdo jste a jaké potraviny máte v ledničce. Data lze do ledničky snadno dostat skrze váš smartphone (vyfocení nákupního lístku). Nechybí ani věci jako digitální fotoalbum, kalendář, novinky či známé poznámkové lístečky.

2013-01-08-1

Zdroj: LG

2. LG Smart Washing Machine

V zásadě jde o přístroj funkcí velmi podobný připojené chytré ledničce, tentokrát ale od něj obdržíte na svůj smartphone pravidelné informace, kdy bude praní dokončeno nebo jestli už započal proces sušení. Mašinka si rovněž sama umí diagnostikovat případné technické problémy, popřípadě stáhnout nové prací programy.

2013-01-08-1

Zdroj: LG

3. LG Smart Oven

Ti nejvytíženější kuchaři většinou poletují mezi svým nádobím, hrnci, pekáči a troubami jako motýl na louce a nemají chvilku klidu. Za pomoci chytré trouby LG Smart Oven jim ale bude značně ulehčeno žití, protože dotyčná svede úpravu pečicí teploty na dálku opět skrze smartphone. Trouba umí komunikovat s ledničkou a získat od ní recept + automaticky podle něj nastavit i délku pečení. LG Smart Oven také díky technologii LG Infrared Grill pracuje efektivněji.

2013-01-08-1

Zdroj: LG

4. LG Smart Vacuum Cleaner / HOM-BOT

Zařízení HOM-BOT rozhodně není jen tak nějaký další vysavač. I tento přístroj se rozběhne vykonávat své dílo poté, co jej pošťouchnete SMSkou. A jelikož má i vlastní digitální kameru pro vzdálenou navigaci, lze jej snadno použít i jako domácího hlídacího špiona a virtuálního psa pro dohled nad rodinou a domem.

2013-01-08-1

Zdroj: LG
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!