Jak si Sony představuje techniku v roce 2020?

Publikováno: 11.07.2013 12:23 | Petr Hájek

Společnost Sony se vždy ráda chlubila všelijakými prototypy a unikátními vývojovými větvemi, takže není divu, že i s tímto konceptem sklidila zaslouženou pozornost. O co jde? V jednom balení máte stylový náramek, smartphone, PC i displej velikosti běžného stolního.

nextep1

Zdroj: Bornrich

Přemýšlet dnes o věcech za skoro desítku let je stejně komické, protože technika dnes dopředu nedělá kroky, ale skáče často zcela nepředpokládaným směrem. Jestliže se ale koncept univerzálního komunikačního náramkového PC zařízení rozšíří, mohl by určitě vypadat i takto, což o to...

Sony Nextep Computer byl vyroben designérem jménem Hiromi Kiriki, jenž se snažil zohlednit ve svém návrhu jak poslední technologie, tak i ty budoucí nejslibnější. Nakonec, několik podobných věcí tu již máme už dnes (ohebný displej, projektory) a jen čekají na své odladění a uvedení do praxe.

nextep6

Zdroj: Bornrich

Pro vstup i zobrazení dat zde bude sloužit OLED displej, ultra-ohebný, dokonale přesně barevný a dotekový, takže jej půjde použít pro zobrazení naprosto čehokoliv: třeba i klávesnice, komu by snad nestačilo dotekové ovládání. I zobrazení lze zlepšit během mžiku - a to díky projektoru.

S přístrojem se určitě nemusíte jen a pouze připojovat na sociální sítě a sdělovat světu, co dělají vaše osobní věci. Podobná věc by se jistě jako nic uživila i ve firmách a provozech všech druhů. Minimální rozměry, nízká váha a zastoupení všech běžně užívaných zařízení (PC, tablet, mobil, ...) jediným, to je věc, na kterou se nedá neslyšet...

nextep9

Zdroj: Bornrich

A určitě je fajn i to, že když je vše ve formě náramku, pak zase máte jistotu, že vám přístroj na očích nikdo nesebere.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!