Jak si užít tři dny v cizí metropoli

Publikováno: 27.04.2017 09:00 | Štěpán Molitor

Zažili jsme divoký rozjezd nového roku a po třech měsících usilovné práce už nám pomalu dochází síly. Myslím, že udělat si radost krátkou dovolenou si rozhodně zasloužíme. A nadcházející prodloužený víkend tomu skvěle nahrává! V odpoledne vypínáme pracovní telefon a po příchodu z kanceláře na nás doma čeká sbalené zavazadlo. Před odchodem ještě stihneme sklenku dobrého sektu. Dovolená může začít!

mad-960x580

Zdroj: Pinterest

Pokud si chcete užít jiný vzduch, není nutné opouštět Evropu. A na tři dny by to ani nedávalo smysl. Concordy už nějakou dobu neslouží a strávit dva ze tří dnů dovolené v letadle asi není naší představou. Sbalte tašku a zamiřte do nějakého většího města. A až v pátek dopoledne budete sedět v kavárně na Rue d’Armaillé/Via Agnello/Herrengasse a vychutnávat si croissant a šampaňské/tiramisu a espresso/žemle a čaj, bude to s vědomím, že lidé kolem vás právě spěchají do práce. Přes víkend si užjite bezstarostné a bezcílné procházky centrem města. Když si přivstanete (ne nějak drasticky, stačí být venku kolem osmé hodiny), zažijete prázdné ulice a atmosféru nebudou rušit ani domorodci, ani (Bohu díky za to) davy turistů.

Váš víkendový únik není třeba nějak zásadně plánovat. Zážitek ale dokáže pokazit, pokud si zapomenete přibalit nějakou důležitou věc. Kerouaca obdivujeme za jeho přínos světové literatuře a za zrod nových trendů, nesdílíme ale jeho zálibu v cestování na nákladních vlacích pouze s flaškou whisky. Proto jsme vám připravili seznam, díky kterému vám nic neunikne.

Weekend bag je na tři dny ideálním zavazadlem. Pojme dostatečné množství věcí, přitom je flexibilní a lehký. A v záplavě turistů s ohavnými plastovými kufříky budete se značkovou taškou působit na úrovni. Investice je to na celý život. Při výběru ale dávejte pozor – žádejte pouze kůži nebo velmi pevné voskované plátno. A z vlastní zkušenosti můžeme poradit – kupte si raději větší, než si myslíte, že budete potřebovat...

Tip redakce: Burberry London Holdall, 1.850 GBP

bb

Zdroj: Archiv značky

Pokud máte v daném městě známé, zeptejte se jich na tipy, kam se podívat. Místa, která nejsou klasickou turistickou atrakcí přitahují méně návštěvníků a vy si můžete víc užívat atmosféru a anonymitu. Není totiž nic horšího, než když se z davu turistů ozve „Jé čááááu, co TY tady dělááááš?“ a vynoří se člověk, kterému schůzku na kávu posouváte už třičtvrtě roku. Pokud jste ve městě nový a nemáte nikoho, kdo by vám dal tip na zajímavá místa, máme pro vás tip na spásnou knížku. Amsterdam, Lisabon, Milano, Berlín, Londýn, Řím, Paříž - co si vyberete vy?

Tip redakce: Louis Vuitton City Guide, á 890 CZK

louis-vuitton--Louis_Vuitton_372_City_Guides_2015_PUSH_DI3

Zdroj: Archiv značky

Sluneční brýle nasaďte ráno a sundejte až se soumrakem. Díky nim jsou barvy příjemně měkké a můžete si své okolí prohlížet nepozorovaně. Masivní obroučky, jak velí módní trendy, nebo nesmrtelné tvary klasických modelů. Dbejte na to, aby brýle, a hlavně skla v nich, byly kvalitní. Ale pozor! V místnosti si sluneční brýle nesundává pouze Zion. T. A Ozzy Osbourne.

Tip redakce: Gucci, 490 EUR

gucci

Zdroj: Archiv značky

Teď své vlasy nemusíte krotit a byznys účes vyměňte za efektní rozcuch. Výběr vlasové kosmetiky není radno podcenit. Držte se kvalitních značek, nic z drogerie. V ideálním případě se poraďte se svým holičem. Naopak důrazně nedoporučujeme (na základě vlastní zkušenosti) ptát se na radu v dámských kadeřnictvích v obchodních centrech.

Tip redakce: Pasta Label M, 420 CZK

11097916-2144283961500673

Zdroj: Archiv značky

Džínová bunda jako symbol svobody a revolty je ikonickým kouskem už řadu let. A na jaře si neumíme představit univerzálnější svršek. Není zbytečně hřejivá, přesto ale ochrání před výkyvy počasí. V současné době jsou velmi módní výšivky, ale pokud chcete být nenápadní, zvolte spíše zajímavý detail. Třeba v podobě obšití oranžovou nití.

Tip redakce: Levi’s Orange Tab, retro kolekce, cena k doptání

17_H1_32831-0001_1770_Panska_dziska

Zdroj: Archiv značky

Tady vás nikdo nezná a nemusíte se nějak zvlášť bát, že by si vás někdo všímal. To ale rozhodně není důvod rezignovat na styl. Naopak! Pohrajte si se svým lookem a zahrajte si na domorodce. Nasajte charakter města a promítněte jej do svého ošacení. A obutí. Na dlouhé procházky po dlážděných uličkách a vysedávání ve vinárnách se spíš než rámové boty budou hodit pohodlné tenisky.

Tip redakce: Zara, 999 CZK

2447202001_2_1_1

Zdroj: Archiv značky

Sluchátka nejen reprodukují hudbu, uzavírají nás také před rušivým okolím. Kvalitními sluchátky izolujeme velkou část zvuků kolem sebe. Pokud chcete víkend věnovat přemýšlení, toto se bude hodit. Stáhněte si novou hudbu a poslouchejte ji cestou. Nebo si ji pusťte na lavičce v parku. Hudba se propojí s vizuálním zážitkem a atmosférou a od té doby vám bude dané místo připomínat, kdykoli ji uslyšíte.

Tip redakce: Sennheiser Urbanite G, 4.990 CZK

urbanite-black_16925_1468587480

Zdroj: Archiv značky

Ne aby vás napadlo brát si s sebou počítač. Pokušení dokončovat resty nebo chystat práci na další týden je mimořádně otravné a navíc silně podporované workoholickou částí našeho mozku. Užívejte si bez výčitek. V životě je vymezený čas na práci. Ale tento to není. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!