Stylové medaile na olympijské hry 2014 v ruském Soči

Publikováno: 29.07.2013 13:14 | Petr Hájek

Kdo čeká tradiční hrátky v rámci toliko kovu, bude asi zklamán, milovníci unikátností ale pro změnu nadšení, protože do místních medailí nebude zabudováno nic menšího, nežli ruský meteor nedávno zde dopadnuvší na zem.

182056854

Možná si na tu událost ještě pamatujete také - je to cca pár měsíců dozadu, co do ruského vzdušného prostoru vniklo vesmírné těleso, jenž nám opět připomnělo, jak křehký náš život je. Na druhou stranu, jeho dopad zajistí materiál pro Olympijské hry konané právě v Rusku.

Místní Olympiáda má zahájit k únoru 2014 a jako symbol toho, že se i tento meteor stal součástí ruské historie, bude zvěčněn na medailích těch nejlepších sportovců, jenž se sem vydají.

meteormedal078af

Hry se budou konat v Sochi a z meteoru toho v medaili sice nebude moc, ale i tak se jistě jedná o zajímavou variaci na medaili běžnou. Navíc, z 10tunového meteoritu vybuchnuvšího 20 km nad Sibiří by se daly dělat medaile do konce světa...

Dle ruských novin RIA Nóvosti se k věci vyjádřil i kulturní ministr z oblasti Čeljabinsk, Alexej Betektyn: "Naše medaile obdrží každý sportovec, který získá zlato a to z toho důvodu, jelikož obojí je to událost globálního významu."

Mimochodem, objevilo se několik reportů tvrdících, že fragmenty meteoritu mají silné magnetické pole a stopy radiace, takže je docela dobře možné, že kdo si je dá na krk, získá nějaké super-schopnosti (tipujeme něco jako vyšší odolnost proti stakanům vodky), ale krk bychom na to raději nevsázeli...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!