Jak vybavit pánský botník: Máte tyto 4 základní páry?

Publikováno: 26.02.2016 19:59 | PR

Stále ještě platí zavedený stereotyp, podle kterého mají ženy nespočet nejrůznějších bot a muži nosí dva oblíbené páry, dokud se nerozpadnou. Naštěstí se to pomalu začíná měnit a muži více sledují módní trendy a hledají svůj styl. Stejně jako existují základní kusy oblečení do šatníku, i botník vyžaduje pevné základy v podobě těchto čtyř párů bot:

Jednoduché hnědé polobotky

Ano, černá barva je sice považována za nejuniverzálnější. Když ale přijde na boty, vždy volte raději odstíny hnědé. Zatímco černé polobotky budou vypadat dobře jen k obleku, ty hnědé se dají nosit na mnohem více způsobů. Se sladěným páskem k obleku, se stylovým svetrem klidně k džínům.

Tip: K obleku je můžete obout klidně také, ale pokud je plánujete nosit každý den, pořiďte si ještě pánské společenské polobotky – třeba v černé barvě.

533788_lloyd_-_danville2

Zdroj: eobuv.cz

A ještě jedny

Po celodenním nošení je třeba nechat boty alespoň 24 hodin odpočívat. Pokud nosíte jeden pár každý den, boty se nejen rychleji opotřebují, ale budou také mnohem více cítit, protože nebudou mít čas na to, aby mohly dýchat.

Pokud jste jako první pár zvolily tmavě hnědé elegantnější polobotky, jako druhé zvolte světlejší model.

Kotníkové zimní

A teď nemáme na mysli sněhule, ale elegantní zimní boty pro každodenní nošení. A kotníčkové proto, aby vám nebyla zima. Dejte si pozor na to, aby byly boty dostatečně teplé, neklouzaly a měly dostatečně silnou podrážku. A opět hlasujeme pro hnědou!

Nazouvací na léto

Boty, do kterých pohodlně vplujete a budete je moci obout ke všemu. Zvolit můžete buď semišové či kožené pánské mokasíny i látkové loafers.

0000197791453_geox-u5207a00022c4064_rl_01

Zdroj: eobuv.cz

Neformální a pohodlné

Letní tenisky, kožené sandály a další funkční boty do vašeho botníku také patří. Nezapomeňte ale, že je vhodné je obouvat jen k neformálním událostem a do kanceláře zkrátka nepatří.

Jaké boty ve vašem botníku ještě chybí?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!