Jak vybrat správný tvar slunečních brýlí

Publikováno: 17.04.2014 11:06 | Aktualizace: 24.07.2014 10:00 | Václav F. Mensa

Móda stojí na základech příležitosti. Oblékáme se k různorodým situacím a díky tomu se vyvíjí styl a sama móda. Všichni víme, že lyžařská bunda není vhodná do do opery nebo že bekovka nevypadá dobře s frakem. Do kategorie stylu samozřejmě spadají i sluneční brýle. Přemýšlejte i nad nimi protože různé tvary obličeje, různé situace dohromady hrají a výsledek buď tvoří styl nebo neznalost. A ne, jedny brýle prostě nestačí.

Čtěte také: Nejlepší sluneční brýle tohoto léta

slunecni_bryle_tvary

Zdroj: GQ

Aviator neboli letecké brýle se vyznačují tenkými kovovými obroučkami a různými velikostmi. Díky svému tvaru dobře doplní obličej s širokými čelistmi. Budou také vypadat skvěle, pokud nosíte strniště či vous (opticky obličej dává do tvaru čtverce). Jsou to skvělé brýle k doplnění casual, lehce drsného stylu. Džíny, kašmírový svetr a bunda. Nenoste k nim klobouky nebo čepice. Zbytečně zaniknou. Kdykoliv jdete ven bez důležitějšího účelu, zvolte tyto.

Ray-Ban, 145 €

bryle_1

Zdroj: Web značkyGucci, 485 €

bryle_2

Zdroj: Web značkyVýrazné, spíše hranaté brýle s obroučkami z tlustého materiálu jsou dobré především na letní počasí.

Za nejdokonalejší tvar obličeje je považován diamantový tvar. Široké lícní kosti, úzká brada, čelo tak akorát. Jakmile si obléknete casual košili se vzorem (hezký, nápaditý proužek, květy), chinos a mokasíny, zvolte tyto. Dodávají kompletnímu outfitu vážnější a v pravém slova smyslu, bohatší look.

Façonnable, 209 €

bryle_3

Zdroj: Web značkyDolce & Gabbana, cena k doptání v butiku

bryle_4

Zdroj: Web značkyK oválné tváři s bradou, lícemi a čelem v dokonalém poměru se hodí téměř veškeré brýle. Nicméně, ne každé brýle se hodí ke kožené bundě, ne každé brýle se hodí na golf. Sportovní brýle držící pevně na obličeji noste jen na sport. Myšleno, sport opravdu aktivní. Na zvolte brýle s oválnými rámy. Dobře budou vypadat v odstínech hnědé.

Mykita, 320 €

bryle_5

Zdroj: Web značky

Cutler and Gross, 345 €

bryle_6

Zdroj: Web značkyKulaté brýle zachraňují obličej trojúhelníkový. Vyrovnají tvar a vytvoří dojem širokých lícních kostí. Jakmile vás čeká den na pláži, není nutné udržovat si přílišnou vážnost a tyto svěží, volnější brýle jsou vhodné.

Lacoste, 129 €

bryle_7

Zdroj: Web značkyLafont, 275 €

bryle_8

Zdroj: Web značkyK formálnímu oděvu sluneční brýle nepatří. Proč? Hlavní důvod je ten, že povětšinou tmavý, formální oblek bereme na sebe večer, kdy už slunce nesvítí a tak ani není důvod brát sluneční brýle.

Výsledný verdikt je takový, že potřebujete minimálně troje brýle:

· elegantní, kvalitní brýle vhodné ke košili popřípadě elegantnímu saku právě v hranatém tvaru,

· casual, třeba právě letecké nebo v oválnými skly,

· sportovní, určené pouze na sport.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!