Jak začít podnikat: Vlastní firma do 24 hodin

Publikováno: 16.02.2018 09:20 | PR

Uvažujete o tom, že začnete podnikat? Ať už studujete nebo máte ještě jiné pracovní závazky, založit si e-shop a vlastní společnost nemusí být vůbec náročné, pokud víte, jak na to. Důležité je mít co nabídnout a nenechat se ničím překvapit. Projděte si několik kroků, které se vám budou v začátcích podnikání více než hodit.

firmy

Zdroj: simplyoffice.cz

Ujasněte si svá očekávání

Podnět k rozjetí vlastního podnikání přichází obvykle ve dvou formách. Tou první je vlastní produkt a jedinečnost myšlenky, se kterou budoucí podnikatel přichází na trh. Tou druhou pak jsou čistě byznysové pohnutky, chuť vyzkoušet si podnikání, kdy je vlastní produkt pouhým prostředkem, který má tuto příležitost umožnit.

V každém ze zmíněných případů je důležité udělat si nejprve rešerši. Ani u nejbizarnějšího nápadu si nemůžete být nikdy jisti, jestli už s ním někdo někde nepodniká. Pokud ano, nemusí to být rychlý konec začátku. Můžete vaši konkurenci naopak brát jako motivaci, jak to udělat jinak a lépe. Důsledná rešerše je ještě důležitější, pokud chcete zabodovat jako podnikatel bez produktové motivace. Máte to o to těžší, že musíte najít „díru“ na trhu a tu, pokud možno, originální formou zaplnit.

Kdo jsou moji budoucí zákazníci?

Průzkum trhu máte za sebou? Pak vás čeká ujasnění si limitů a motivace. Je důležité vystupovat před zákazníky sebevědomě a vědět, kam až chcete za úspěchem jít. Své zákazníky si představte a snažte se vcítit do jejich života. Co potřebují? Co je baví? V čem se vyžívají? Díky těmto znalostem budete moci své podnikání také srozumitelněji představit a popsat, veškerá komunikace pak bude jednodušší.

Spočítejte si to

Před samotným spuštěním internetového podnikání si sestavte podrobný finanční plán. Předejdete tak nepříjemným překvapením a budete mít jasno v tom, jak na tom jste a co všechno byste neměli podcenit.

Podnikejte hned

Chcete-li podnikat ve velkém, na řadě je právní stránka celé věci, která je pro většinu podnikatelů největším strašákem a kvůli které se často svého snu vzdávají. Přitom existují možnosti, které celou cestu k vlastní firmě nesmírně usnadní. Jednou z nich je založení ready-made společnosti, případně využití pouze doplňkových služeb, jakými jsou virtuální sídlo firmy na libovolné atraktivní adrese, správa hovorů a datové schránky či koncese na prodej alkoholu.

Založením společnosti na klíč vám odpadá většina starostí s obíháním úřadů a času stráveného vyčkáváním ve frontách. Stačí vám jedna schůzka a podnikat můžete již druhý den. V případě all inclusive ready-made společnosti si můžete vybrat také sídlo dle vašeho požadavku, jméno společnosti a počet jejích jednatelů.

Je to jednoduché. Podívejte se na aktuální seznam ready-made společností k prodeji, zeptejte se, pokud vám stále něco není jasné, zadejte poptávku, a v klidu se starejte o rozvoj svého podnikání.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!