Jak zaručeně potěšit příznivce kávy?

Publikováno: 20.11.2012 13:21 | Petr Hájek

Je jedno, při jaké příležitosti mu podobný dárek chcete dát, mnohem důležitější je, vybrat mu ten, který mu udělá nejen velkou radost, ale hlavně - bude se mu hodit do jeho zaběhnutých kávových zvyklostí a rituálů. Připravit si tu skutečně prvotřídní kávu není tak těžké, nějaké zázemí to ale jistě vyžaduje.

1. Mlýnek na kávu

Patrně ten nejdůležitější předmět, jakým můžete dotyčnou osobu vybavit. Nosit si kávu již pomletou si totiž nese svoje úskalí, o mletí ve veřejném automatu (kde je v jeho útrobách kávového prášku šesté třídy za padesát let poctivé funkce skutečně až moc), raději ani nemluvíme. Ryzí fajnšmekr a gurmán tedy zákonitě jednou musí dospět ke vlastnění osobního mlýnku. Podobná věc stojí většinou od pár tisíc výše.

2012-11-20-1

Zdroj: Gizmodo

2. Konvice s přesnou teplotou

Ačkoliv si většina osob vaří kávu prostě z vařící vody, ve skutečnosti je to podobný rituál, jako když děláte steaky na celou řadu teplot a typů propečenosti. Pro ortodoxního kávového maniaka je tedy konvice s možností určit si přesně teplotu skutečným darem z nebes - ať už si bude vařit kávu bílou, francouzské preso nebo tureckou, vždy bude hned po jediném cvaknutí voda připravena. Podobná konvice stojí asi 2 tisíce.

2012-11-20-1

Zdroj: Gizmodo

3. Speciální nalévací konvice

Řada z typů kávy je závislá na tom, jak přesně a kvalitně ji zalijete. Z některých typů konvic je to utrpení, z některých to jde snáze, ovšem s podobným typem, jaký vidíte na obrázku (onen husí krk je opravdu optimální tvar), to jde doslova samo, takže jakákoliv zalévací akce je předem odsouzena k dokonalému úspěchu a opěvování na všech frontách. Podobná věcička stojí okolo tisícovky.

2012-11-20-1

Zdroj: Gizmodo

4. VIP káva

Kvalitní káva potřebuje řadu věcí: člověka, jenž ví, co dělá, osobu, jenž dokáže kvalitu ocenit a v neposlední řadě také prvotřídní kávu samotnou, jejíž kvality by umělec-barista i gurmán vychutnali. V dnešní době se dá objednat káva přímo přes internet, takže není problém, nechat si posílat třeba co čtvrt roku pytel kávy určité značky a se speciálním výběrem zrnek. Cena velmi variuje dle typu, ale většinou to vyjde na pár tisíc za objednávku.

2012-11-20-1

Zdroj: Gizmodo
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!