Jakub Kohák bere narážky na jakékoliv menšiny s nadsázkou

Publikováno: 16.06.2016 11:38 | Michaela Lejsková

Režisér televizních reklam a také herec Jakub Kohák je známý svými výstředními výroky. Není to tak dávno, co se jeho poznámka o krádeži telefonu na adresu romské menšiny v pořadu Tvoje tvář máznámý hlas, roznesla po médiích a sociálních sítích jako infekce a vzbudila rozporuplné reakce. Sám Kohák však zůstává v klidu a jak sám říká  nic z toho nesleduje, nečte, drží si nadhled a s úsměvem dodává, že se blíží další řada zmíněného pořadu, kde jako předseda poroty samozřejmě nebude chybět a kometuje slovy: "Už si připravuji, jak pozurážím několik dalších menšin, budu to brát po pořádku, aby to někomu nebylo líto..."

HRNEC_SMICHU__0010

Zdroj: 38. Novoměstský hrnec smíchu

Jakub Kohák dorazil jako jeden z protagonistů do Nového Města nad Metují na 38. Novoměstský hrnec smíchu a netajil se překvapením nad úspěchy promítaného snímku Teorie tygra, kterému nikdo z herců nepředpovídal velký úspěch a hodnocení diváků předčilo očekávání. V Kině 70 se soutěžní film pro velký zájem promítal hned dvakrát po sobě.

HRNEC_SMICHU__0045

Zdroj: 38. Novoměstský hrnec smíchu

Jakuba Koháka si ve filmu zahrál jednoho ze synů Elišky Balzerové a Jiřího Bartošky. „Roli jsem okamžitě přijal, když jsem zjistil, jaké je obsazení filmu. Do dnes říkám mami a tati mým filmovým rodičům. Natáčelo se nám dobře, protože byla skvělá příprava jak scénáře, tak herců i neherců, jako jsem já. A jestli byla nějaká scéna složitá či se natáčela opakovaně? Řekl bych, že když, tak kvůli kamerám, než kvůli hercům a to byl případ scény s krávami, což se dá předvídat, protože zvíře moc neošéfujete. Lidsky mě tento film posunul v tom směru, že jsem si začal více věřit, i přesto, že mě hodně lidí do filmu nechtělo. Režisér a producent si mě prosadili a bylo to v pohodě,“ komentuje Jakub, který za své postoje a výroky bývá často považován za kontroverzního. Co si o tom on sám myslí? „Lidé mě za kontroverzního považují a přitom takový nejsem. Kdybych měl dát na to, co si lidé myslí, tak bych dneska hlídal parkoviště na Staromáku a nebyl tam, kde jsem,“ komentuje s úsměvem protagonista jedné z vedlejších rolí filmu Teorie tygra, který se díky zájmu diváků dostal mezi favority festivalu. Na film dorazil také starosta Nového Města nad Metují Petr Hable s manželkou.

HRNEC_SMICHU__0011

Zdroj: 38. Novoměstský hrnec smíchu

Hlavní základnou festivalu jsou prostory novoměstského Kina 70. Program festivalu je ovšem sestaven tak, že festivalové vůně a chutě se šíří okolím kina i novoměstskými ulicemi a prostranstvími, kde je možné absolvovat celou řadu doprovodných akcí – koncertů, výstav, besed, tanečních vystoupení. Festival trvá do soboty 18. června. Během festivalu probíhá prodej vstupenek 2 hodiny před začátkem představení. Promítané snímky jsou uvedeny v kvalitě a formátu 2D Cinemas. Přesné časy představení, kompletní výčet prezentovaných snímků a detailní program včetně dalších doplňujících informací získáte na internetové adrese www.hrnecsmichu.cz

Zdroj: www.hrnecsmichu.cz, Foto: hrnecsmichu.cz

HRNEC_SMICHU__0014

Zdroj: 38. Novoměstský hrnec smíchu

IMG_4328

Zleva starosta Petr Hable s manželkou, Jakub Kohák a ředitel festivalu Zdeněk Krákora s manželkou, zdroj: 38. Novoměstský hrnec smíchu

IMG_4333

Starosta Nového Města nd Metují Petr Hable s Jakubem Kohákem, zdroj: 38. Novoměstský hrnec smíchu

HRNEC_smi_chu__0002

Zdroj: 38. Novoměstský hrnec smíchu
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!