Jakub Polanka & Olympus: propojení módy a techniky

Publikováno: 28.10.2015 10:04 | Jiří Hofbauer

Po komorní kolekci inspirované epistolárním vztahem mezi mužem a ženou prozkoumávající svou intimitu přichází Jakub Polanka pro sezonu S/S16 s konceptem diametrálně odlišným. Svým charakteristickým autorským rukopisem přetváří do oděvní podoby legendární hiphopový track (You Gotta) Fight For Your Right (To Party).

Jakub Polanka SS 16_look 18

Zdroj: MBPFW

„Bojujte a bořte své vlastní hranice. Tančete na hraně zákazů, pravidel a rituálů. Mojí osobní výzvou tentokrát bylo využití radikálních barev. Chtěl jsem oproti dřívějšku své limity posunout zase o kus dál,“ přibližuje návrhář svůj nejnovější počin.

Celou kolekci si můžete prohlédnout ZDE.

37 kousků na příští jaro a léto nezapře vliv japonských filmů manga z 80. a 90. let a hrdě se hlásí i k estetice východních bojových umění. Z kolekce doslova dýchá pouliční ruch asijských megapolí ale i zenová romantika jarních zahrad.

Jakub Polanka SS 16_look 14

Zdroj: MBPFW

Polanka svou kolekci představil na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku na začátku září. Hrdým partnerem jeho přehlídky v rámci fashion weeku byla značka Olympus se stylovým fotoaparátem PEN E-PL7. Fotoaparáty v retro designu světlé kůže návrhář osobitě pojednal do stylu své energické kolekce – opatřil je odrazkami a popruhy ladícími s daným modelem. „Jedna fotka vydá za tisíc slov. Sám se bez foťáku a Instagramu neobejdu a myslím, že podobně to má asi každý fashionista,“ vysvětluje Polanka. Olympus PEN E-PL7 je volbou mnoha designérů a blogerek, protože kromě profi kvality snímků a videí a vestavěného Wi-Fi nabízí také možnost výměnných objektivů a více než dvacítku uměleckých filtrů.

Jakub Polanka SS 16_look 11

Zdroj: MBPFW
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!