Jakým partnerem jsou ženy mužům v podnikání?

Publikováno: 26.03.2013 19:37 | Michaela Lejsková

 

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

V sobotu 16. března 2013 se uskutečnila konference „Úspěch měřte štěstím! Aneb co stojí podnikání v Čechách?“ pod hlavičkou projektu Manuál Úspěšné Ženy (MUŽ). Vystoupily zde české podnikatelské osobnosti jako Margareta Křížová (CEAG), Karel Havlíček (SINDAT), Eva Vašková Čejková (ConPro a ŽENY s.r.o.) nebo Eliška Hašková Coolidge, první dáma etikety. Konference předala účastníkům cenné podnikatelské rady a povzbudila je v jejich touze vrhnout se do podnikání.

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

Na konferenci zazněla spousta praktických zkušeností, jak nastartovat svůj byznys, jak nastavit strategii, na co si dávat pozor v účetnictví a administrativě (přednášel Jan Ježek- JEŽEK, a.s.), jaká úskalí skrývá vlastní e-shop (přednášeli Eliška Vyhnánková - Fanbase.cz a Miroslav Uďan - Shoptet.cz), jak sladit rodinný a pracovní život (přednášely Eliška Kodyšová - APERIO a Martina Trojanová - psycholožka a homeopatka), nebo jak může i menší rodinná živnost přilepšit rodinnému rozpočtu obzvlášť v dnešní době zvyšující se nezaměstnanosti.

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

Řečníci se shodli, že pro založení a rozjezd vlastního byznysu patří mezi nejdůležitější faktory pevné rozhodnutí jít do toho naplno. Podnikání skrývá mnoho nástrah, ať už v byrokratickém systému, konkurenci, hledání obchodních partnerů, klientů či zákazníků. To je důvod, proč musí podnikatel věřit sám sobě a nenechat se zmást případným neúspěchem. „I bankrot přinese podnikateli velké zkušenosti, proto se není za co stydět,“ konstatuje Karel Havlíček, generální ředitel společnosti SINDAT.

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

     

Eva Vašková Čejková shrnula ve své přednášce své zkušenosti z budování vlastní firmy a také představila nový projekt, který bude v květnu spuštěn pod společností ŽENY s.r.o.  „Některým neúspěchům jsem se mohla vyhnout, ale na druhou stranu je to přínos do budoucna a žádná rada nepředčí vlastní zkušenost. Každopádně budu ráda, když budu moci být ženám vzorem nikoliv v tom, jak to mají dělat, ale aby se poučily z mých chyb,“ vysvětluje Eva Vašková Čejková. Její životní motto je „Úspěch měřím štěstím“, které se stalo i názvem její nové knížky. Knihu společně se spoluautorkou Jitkou Skalickou, dále Eliškou Haškovou Coolidge, Margaretou Křížovou a Marií Hejdovou z nakladatelství Mladá fronta pokřtily v průběhu konference.

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

 

O projektu Manuál Úspěšné Ženy (MUŽ)

Projekt Manuál Úspěšné Ženy (MUŽ) přináší každoročně ženám zajímavá témata a možnost se setkat se zajímavými osobnostmi. Jeho cílem je koncept lifestylových konferencí určený ženám. Program je koncipován tak, aby zaujal ženy všech věkových kategorií a různého profesního a zájmového zaměření. Setkání nad rozmanitými tématy nenaplňují feministické ani antifeministické představy o uspořádání světa. MUŽ je především o různorodosti přístupu k vybrané problematice a zajímavých osobnostech, které na konferenci vystupují.

 
ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.

Zdroj:  www.manualzeny.cz

www.conpro.cz

ConPro, s.r.o.

Zdroj: ConPro, s.r.o.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!