James Bond nosí nejdražší oblek světa

Publikováno: 07.05.2013 01:22 | Jiří Hofbauer

Luxusní zakázkové krejčovství Delor je nepochybně synonymum luxusu a vysoké kvality. Proto není žádným překvapením, že právě v ateliéru Delor vznikl nejdražší oblek v České republice v ceně 300 000 CZK.

Unikátní oblek Vanquish II je naprosto jedinečný a to nejen tím, že Vanquish II oblékl také James Bond v poslední bondovce Skyfall, ale hlavně tím, že se jedná o naprostý oděvní skvost. Obleků Vanquish je na celém světě pouze 300 kusů. Látka je tkána z té nejjemnější srsti, která se nachází v slabinách zvířat. Vzácné materiály získané z vlny zvířat chovaných v jejich přirozeném prostředí dovolují vytvořit pouze 300 takových obleků. Látka je ze srsti arktického pižmoně, na tkaní byla dále použita vlna z lamy vikuni žijící v náhorních plošinách Himalájí. Látka Vanquish má navíc ještě jemný proužek z platiny a je uvedena v Guinessově knize rekordů jako nejluxusnější a nejdražší materiál na světě. Ručně šitý ručně má více jak 5000 stehů a módní stylisté na něm strávili více jak 60 hodin práce. Díky unikátnosti celého obleku lze odhadovat, že jeho hodnota bude za několik let samozřejmě vyšší.

Zatím jediným Čechem, který se může pyšnit tím exkluzivním oblekem je Petr Borkovec, generální ředitel, akcionář a partner společnosti Partners.

1

Zdroj: Delor

4

Zdroj: Delor

2

Zdroj: Delor
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!