James Dean ožije ve filmu Antona Corbijna

30.05.2013 08:52 | Jiří Hofbauer

Fotograf a režisér Anton Corbij se rozhodl vzkřísit jednu z největších hereckých hvězd a legend stříbrného plátna. James Dean tak ožije v příběhu o jeho přátelství s fotografem magazínu Life Dennisem Stockem.

Životopisný film s příhodným názvem Life se zaměří na nejdivočejší, nejproduktivnější éru života Jamese Deana. Upustí tak od kdysi populárního formátu, který sledoval život od prvních dětských krůčků po poslední vydechnutí. Lze tak říct, že zachytí jen to hezké a efektní ze života rebela bez příčiny.

Dennis Stock sledoval Deana od úsěpchu jeho průlomovém snímku Na východ od ráje z roku 1955. Na příkaz Deanovy agentury Magnum s ním Stock projel New York, Indianu i LA a tak vlastně stál u zrodu hvězdy.

Pod scénář životopisného filmu Life s rozpočtem $ 10 až 15 milionů se podepsal scénarista Luke Davies. Sníkem by se v kinech měl objevit v prvním čtvrtletí roku 2014. To je všechno. Žádné další informace. O tom, kdo si zahraje hlavní roli se nemluví. Teoreticky by i v téhle verzi mohl v roli Jamese Deana objevit James Franco stejně jako ve snímku James Dean z roku 2001. Ale už pro jedenáctiletý věkový rozdíl je to ale nepravděpodobné.

James Dean hrál celkem ve čtyřech seriálech, několika divadelních hrách, jednom televizním filmu a dalších čtyřech menších filmech. Ale právě až Na východ od ráje ho proslavil. Rebel bez příčiny ze stejného roku znamenal vrchol jeho životní. Následující rok 1956 šel do kin film Obr, za který byl Dean nominován na Oscara. Bohužel už posmrtně. Posledního záží roku 1955 se Dean za volantem Porsche 550 Spyder stal obětí zcela zbytečné dopravní nehody, která ukončila kariéru jednoho z největších hereckých talentů. Bylo mu 24 let.

james-dean-leans-forward-in-east-of-eden

Zdroj: tumblr

tumblr_me16afXqrl1rxfc7no1_1280

Zdroj: tumblr

james-dean

Zdroj: doctormacro

on-times-square-dennis-stock-19551

Zdroj: doctoramacro

tumblr_me16afXqrl1rxfc7no2_1280

Zdroj: tumblr

roy-schatt-james-dean-ny-1954_www-lylybye-blogspot-com

Zdroj: doctoramacro

james-dean-visits-his-great-grandfathers-grave1

Zdroj: doctoramacro

james-dean-fairmount

Zdroj: doctoramacro

James-Dean-james-dean-17266909-1280-800

Zdroj: tumblr

tumblr_m4wvw1HGDC1rx039lo1_500

Zdroj: tumblr

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!