Jan Kopecký získává český mistrovský titul s vozem ŠKODA Fabia R5

Publikováno: 01.09.2015 10:05 | Jiří Hofbauer

Tovární jezdec značky Škoda Jan Kopecký se stal českým mistrem v rally a věnoval tak továrnímu týmu první titul s novým vozem Fabia R5. Společně se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem triumfoval Kopecký na 45. ročník Barum Czech Rally Zlín na domácí půdě proti evropské elitě a nadchl tak tisícovky fanoušků. Po pátém vítězství v pátém podniku sezóny se posádka Kopecký/Dresler stala šampiony českého mistrovství v rally (MČR). Tím se jim po vítězství na mistrovství Evropy (2013) a v asijsko-pacifickém šampionátu (2014) podařil zcela ojedinělý hattrick v titulech.

SP_6342

Zdroj: Škoda Motorsport

Gratulace českým mistrům Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi! První titul s novým vozem Škoda Fabia R5 pro naši tovární posádku je odměnou za práci celého týmu Škoda Motorsport. A zároveň je to i potvrzení, že jsme při vývoji nového soutěžního speciálu postupovali správně,“ chválil šéf Škoda Motorsportu Michal Hrabánek.

SP_6343

Zdroj: Škoda Motorsport

Vůz Škoda Fabia R5, který se světové veřejnosti představil teprve v dubnu, se v průběhu českého mistrovství ukázal jako spolehlivé a rychlé vítězné auto. Zkušený jezdec Kopecký zůstal s vozem s pohonem všech kol i v pátém podniku sezóny neporažený a nedal tak evropské elitě žádnou šanci. Předposlední podnik MČR byl zároveň součástí mistrovství Evropy FIA v rally (ERC).

Z mistrovského titulu máme obrovskou radost! Václav Pech nám v průběhu sezóny určitě neusnadňoval život. Ale náš vůz Škoda Fabia R5 je skutečně velice silný. Kromě toho bych chtěl poděkovat týmu Škoda Motorsport, který nám vítězství dost usnadnil. Nejprve triumf na Německé rally na mistrovství světa, o týden později úspěch na mistrovství Evropy doma – zažíváme skutečně úžasnou dobu. Teď se bude slavit,“ komentoval to Kopecký. 33letý jezdec potřetí získal vytoužený český titul - po r. 2004 (s vozem Škoda Fabia WRC) a r. 2012 (s vozem Škoda Fabia Super 2000).

SP_6345

Zdroj: Škoda Motorsport

Zajistilo mu ho přesvědčivé vystoupení na náročných asfaltových tratích na Moravě. Díky vítězství na všech osmi sobotních rychlostních zkouškách si posádka Kopecký/Dresler vypracovala náskok na hlavního rivala Václava Pecha, který na spletitých šesti nedělních rychlostních zkouškách obhájila i přesto, že jednou udělala „hodiny. Mohla tak pokračovat ve své vítězné sérii v dvouletých odstupech: Po r. 2009, 2011 a 2013 oslavili čtvrté vítězství na vrcholném podniku sezóny českého mistrovství.

SP_6347

Zdroj: Škoda Motorsport

I po historicky prvním zisku titulu s vozem Fabia R5 pokračuje tovární tým Škoda ve svém letošním honu na tituly. V asijsko-pacifickém šampionátu (APRC) má k titulu namířeno tovární posádka Pontus Tidemand/Emil Axelsson. Nadějné jsou rovněž vyhlídky tovární posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm v mistrovství světa FIA v rally (WRC 2). „Zisk prvního titulu je pro nás motivací k ještě tvrdší práci na dalších úspěších,“ uvedl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. 




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!